Arta Dade në Top Talk: Rama të japë dorëheqjen dhe ta zëvendësojë…
30/10/2019 16:59

Ish-Ministrja e Punëve të Jashtme Arta Dade nga Emisioni Top Talk, në Top Channel ftoi Kryeministrin Rama të shqyrtojë një dorëheqje të mundshme për shkak të mosarritjes së objektivit për çeljen e negociatave me BE-në, por edhe për probleme të tjera sikurse përmendi ajo demokracinë e munguar të brendshme në grupin parlamentar dhe brenda vetë Partisë Socialiste. Dade përmend në intervistë transformimin politik të PS, nga një forcë e hapur dhe me liri mendimi, në një forcë politike ku të gjithë i nënshtrohen dhe konformohen me Kryetarin e Partisë. Ajo foli në Top Talk edhe për të ardhmen e saj politike.

Përparim Kabo në Top Talk: Boll gënjyem veten. Kjo nuk është demokraci. Ja çfarë duhet!
24/09 16:31
Shkëlqim Hajdari në Top Talk: Dënimi i Llallës sukses. Paralajmëron ndryshime kushtetuese
23/09 16:34
Top Talk: Adriatik Doçi numëron çështjet që mund çojnë Berishën në burg, Bledian Koka të Bashës
22/09 17:08
Top Talk: Targat, reciprocitet apo shkak për luftë mes Kosovës e Serbisë?!
21/09 16:57
Top Talk: Qeveria drejt censurës apo rregullit informativ?!Flasin Yzeiri, Mhilli e Gjoni
20/09 17:25
Top Talk: Përtej Berishës e Bashës. Në PD së shpejti një lëvizje e re qytetare
17/09 16:39
Arben Malaj në Top Talk: Programi i ri I qeverisë nuk prodhon qumësht por hirrë
16/09 16:43
Top Talk: Merkel flet nga Shqipëria për mbjelljen e një peme të posaçme. Komentojnë analistët
14/09 16:39
Top Talk: Në PD pllakos heshtja. Demokratët mes Bashës dhe Berishës
13/09 16:37
Top Talk: Sokol Olldashin e vranë. Berisha t’i vendosë një tufë lule te varri e t’i kërkojë falje
10/09 16:52
Petro Koçi plas bombën. Në PS mund të ketë ministra të korruptuar. SPAK-u të hetojë
09/09 17:28
Murrizi në Top Talk: Berisha është halli më i madh i Bashës. Të dy bashkë halli i PD-së
08/09 16:33
Top Talk:Emërimet me gisht të Edi Ramës në parti e qeveri. Flet Sekretari Dixhital i PS Etien Xhafaj
07/09 16:41
Bamir Topi në Top Talk: Lulzim Basha një politikan pa karakter. Berisha në Parlament bonus per Ramën
06/09 16:33
Patozi në Top Talk: Berisha duhet të kishte iku që në 2013-ën. Në PD ka naive ose hipokritë
03/09 16:38
Top Talk: Arben Malaj paralajmëron trazira në Vlorë. Vendi me mbretëri kryeministrore
02/09 16:48
Top Talk: Lefter Koka lë mandatin e deputetit. Berisha nën presion
01/09 17:07
Top Talk: Prof Kabo telendis keq politikanët. Drejtësia po shkon drejt Gjirit të Lalëzit
30/07 16:12
Top Talk: Milaim Zeka dy “Shuplaka” publike për Edi Ramën e Albin Kurtin
29/07 16:29
Genc Burimi në Top Talk: Goditjet e SPAK të telekomanduara. Rama servil i amerikanëve
28/07 16:09