“Arena Egnatia”/ Projekti për stadiumin modern në qytetin e Rrogozhinës
25/07/2020 20:04

Përmirësimi infrastruktures dhe investimi n[ futboll gjithmonë e më shumë po shkon drejt stadiumeve të rinj dhe modern të cilët krijojnë kushte e lehtësira për tifozët e si rrjedhojë më shumë të ardhura për klubet. Pas një sërë impiantesh modern të qyteteve të mëdha si Tirana me Air Albania, Elbasani me Elbasan Arena, Shkodra me Loro Boricin. Kukësi me Zeqir Ymerin krejtësisht të ri dhe Fieri që tashmë ka miratuar projektin, një tjetër kërkesë për stadium të ri vjen këtë herë nga kategoria e parë. Klubi Egnatia në prag të ndryshimit të pronësisë ka paraqitur një projekt ide fillestare për ndërtimin e një impianti të ri aty ku sot ndodhet stadiumi egzistues "Hasan Zyla", Kjo ide dhe dëshirë e presidencës së re është paraqitur pranë kryetarit të bashkisë së Rrogozhinës pritje të një miratimi dhe më pas bashkëpunimit me Federatën Shqiptare të Futbollit dhe Qeverinë. Për momentin kjo mbetet një dëshirë e cila kërkon disa hapa deri në finalizimin e saj për t'i dhën edhe këtij qyteti një stadium t[ ri modern. Pritet që shumë shpejt i gjithë projekti të detajohet dhe të kalojë më pas në këshillin bashkiak për t'u miratuar e gjetur një formë bashkëfinancimi duke qenë se impiantet sportive në vend janë pronë e pushtetit lokal në shumicën e rasteve.

Top Channel/ Stuhi dhe breshër në Tiranë, pamjet
21/01 02:22
Top News-U nis për të vrarë në Tiranë/Kapet nga policia në momentin e duhur
20/01 22:42
Top News-Mesazh kërcënues me eksploziv/Të dënuarit për trafik droge i vihet tritol në mjet
20/01 21:48
Top News-Antonela mbështet hapur Beatrix/Deklarata të forta për banorët e Big Brother Vip
20/01 21:45
Top News-Emergjencat civile në gatishmëri/Pas të ftohtit polar që prek Shqipërinë
20/01 21:18
Top Channel/ Shndërrimi i pallateve të vjetra/ Si funksionon projekti me fondin për komunitetin
20/01 19:46
Top Channel/ Do ulen ditët e izolimit/ Pas covid mund të riktheheni në punë më shpejt
20/01 19:42
Top Channel/ Atentati i dështuar në Tiranë/Administratori i shkollës: Një i ri më ndiqte prej ditësh
20/01 19:41
Top Channel/ Basha: Kërkojnë të ndajnë PD/ Akuza e kreut të PD: Shërbëtorët e Edi Ramës
20/01 19:39
Top News-Alarm nga Omicron, shtohen rastet/3 viktima dhe 2383 raste të reja në 24 orë
20/01 19:39
Top Channel/Zgjedhjet e reja: Më 6 mars votohet në Durrës, Shkodër, Dibër, Lushnjë, Rrogozhinë, Vorë
20/01 19:38
Top News-Vrasësit makabër të vajzës dhe motrës/50 vjet burg për babë e bir, ku u gropos viktima
20/01 18:25
Top News – Vendim i papritur, mbyllen shkollat/ Ministrja Kushi jep arsyet, orët do zëvendësohen
20/01 17:58
Top News- Rekord i frikshëm në Kosovë/2708 raste, qeveria kërkon mbylljen e restoranteve
20/01 17:58
Top News – Beteja e liderëve në Shkodër e Durrës/ ‘Provimi’ i Bashës përballë Berishës dhe Ramës
20/01 17:50
Top Channel/ Basha: Prapambetjet e regjimit nuk na rrezojnë dot, do ringrihemi edhe më të fortë
20/01 17:47
Top Channel/ Basha: Vija kuqe që ndan shumicën nga pakica përfituese është dhuna
20/01 17:45
Top News-PS shtyn kongresin, shkak Ilir Meta/Pas dekretit për zgjedhjet e pjesshme në 6 mars
20/01 17:23
Top News- Baza ajrore me 100 avionë luftarakë/Pse Kuçova e bën Shqipërinë vend kyç në Evropë
20/01 17:17
Top News – Ilir Meta i bashkohet muzikës me Bujar Qamilin, ‘harron’ fatin e tij në Kushtetuese
20/01 16:46