Aksion nga RENEA/Breshëri plumbash te hoteli në Tushemisht, kapet organizatori dhe 3 bashkëpunëtorët
12/08/2020 10:07

Organizatori dhe tre bashkëpunëtorët e dy sulmeve me armë të ndodhura në një hotel në Tushemisht, ku u qëllua me breshëri plumbash duke dëmtuar 7 makina të parkuara dhe xhamat e hotelit kanë rënë në pranga gjatë operacionit policor të koduar “Driloni”. Kështu u arrestua organizatori Ilir Berberi, 52 vjeç, banues në Pogradec (me precedent të mëparshëm penal në fushën e krimeve kundër personit, pronës dhe sigurisë publike); Ilir Meçolli, 29 vjeç, Ardian Xhuti, 29 vjeç, banues në Zvezdë, Maliq dhe Elvir Haxhia, 32 vjeç, banues në Pojan, Maliq (i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”). Ndaj shtetasit Ilir Berberi,, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Kanosja për të mos kallëzuar”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, “Prishja e qetësisë publike” kryer në bashkëpunim”, për ngjarjen e ndodhur më datë 10.02.2020, në lagjen nr. 3 përpara Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, ku në bashkëpunim me shtetas të tjerë 52-vjeçari ka kanosur pronarin e hotelit për të mos dëshmuar në një seancë gjyqësore, si edhe kanë kundërshtuar punonjësit e policisë dhe IEVP gjatë kryerjes së detyrës.

Reagimi i Ramës: PD po përdor familjet e prekura nga tërmeti si mish për top
01/10 21:46
Deklarata e fortë: Partia Demokratike punon për Zenin, që t’i shpëtojë burgut për vrasjet e Gërdecit
01/10 20:47
Top News – Veliaj nga njësia 1/ ‘Ja pse PS meriton mandatin e tretë’
01/10 20:41
Top News – Goditi me makinë policin/ Tiranë, arrestohet një 27 vjeçar
01/10 20:33
“Beteja” me epitete dhe batuta/ Rama, Basha dhe Meta flakë për flakë 6 muaj para zgjedhjeve
01/10 20:33
Reforma/ Opozita: Të pyesim ODIHR. PS: Propozoni variantin sipas një modeli europian
01/10 20:33
Urdhri i Gjykatës së Hagës/ “Organizata e veteranëve të luftës të mos publikojë më dokumentet”
01/10 20:18
Zërat e rinj të Top Albania Radio/ Audicionet për të zgjedhur më të mirët
01/10 20:17
Top News – Kapen dy të kërkuar/ Në pranga dhe 6 drejtues mjetesh
01/10 20:16
Top News – Covid, ‘mbushen’ spitalet/ 203 të shtruar, 20 terapi intensive
01/10 19:15
Top News – Tërmeti, dëmshpërblimet/ Tiranë, Veliaj-po mbyllim pagesat
01/10 19:14
Top News – Gucati në Hagë/ Aktakuza brenda 30 ditësh
01/10 19:14
Bilanci i 24 orëve të fundit! MSH: 157 raste të reja dhe 1 viktimë nga covid
01/10 16:44
Dita botërore e kafes/ Festa me kafen më të mirë, “Lori Caffe”
01/10 15:29
Gara me kuaj në Darzezë/ Adhuruesit e hipizmit mblidhen buzë detit
01/10 15:28
“Mbyllim dëmshpërblimet e tërmetit”/Veliaj: Që spekulantët të mos e përdorin fatkeqësinë për fushatë
01/10 15:25
Sot u hapën restorantet/ Lejohet shërbimi në ambientet e brendshme, por me maska
01/10 15:18
Gjyqtarja e akuzuar për korrupsion/ Mimoza Margjeka në apel kërkon lirimin nga akuzat
01/10 15:11
Tapë në timon, pa patentë e tregti droge, ‘Shigjetat‘ arrestojnë 8 persona në Tiranë
01/10 15:09
Top News – Legalizimi i kanabisit/ Zelanda e Re `e lë pas dore`
01/10 14:43