Tregu i artit në Shqipëri. Më shumë të interesuar janë të huajt
19/05/2019 21:06
“Farsa e Kurorës”, komedia në teatrin e Gjirokastrës
19/05/2019 16:35
Dita e muzeve/ Në Berat aktivitet me të rinjtë në ditën ndërkombëtare
18/05/2019 12:22
Esat Pashë Toptani, studiues e gazetarë mblidhen në një simpozium shkencor
17/05/2019 20:05
Mbrëmje moskovite në Korçë/ Shfaqja e ansamblit rus, Jarmarka
17/05/2019 12:44
Wake Up/ Bujar Qamili: Së shpejti këngë me Bleona Qeretin
17/05/2019 12:28
Wake Up/ Bujar Qamili: Këngëtarët e muzikës popullore janë si relikte
17/05/2019 12:26
“Prapaskenat e fatit” do të shfaqet në skenën e Amfiteatrit
16/05/2019 21:43
Ekspozita e tre artistëve/ Dy piktorë dhe një skulptor ekspozojnë veprat në Sarandë
16/05/2019 12:26
Korça me shumë muze/ Nga arti i mesjetës te fotot e Gjon Milit
16/05/2019 12:23
Wake Up/ Driant Zeneli tregon pse zgjodhi fëmijët e kromit për Bienalen e Venecias
16/05/2019 12:02
Pianistja e verbër, koncert recital në ndihmë të fëmijëve
15/05/2019 15:37
Wake Up/ “Art”, komedia që ngre pikëpyetje të shumta rreth artit këtë fundjavë
15/05/2019 12:35
Piktura e Monet vendos rekord të ri botëror
15/05/2019 11:58
Turne teatror në Fier, pjesë e projektit të përbashkët me Malin e Zi dhe Italinë
15/05/2019 11:24
“Pikëllim në një foto…”
14/05/2019 20:50
Wake Up/ “Wild World” nga Landi Kademi
14/05/2019 13:05
Wake Up/ Pas 20 viteve në skenë me rock Land Kademi vjen me motive folklorike
14/05/2019 13:02
Panairi i verës, 1600 kompani prodhuese ekspozojnë pijet e tyre në Francë
14/05/2019 12:36
Poeti minoritar që shkruan shqip
14/05/2019 12:34
Vitrina e Librit, 12 Maj 2019
13/05/2019 13:31
Në Gjirokastër është mbyllur Festivali i 48-të i këngës për fëmijë.
13/05/2019 13:28
Wake Up/ Adrian Paci vendos “Ekranin e Artit”, në oborret e shtëpive shkodrane
13/05/2019 13:00
Wake Up/ Ish sekretar i përgjithshëm në Ministrinë e Kulturës reagon për TK
13/05/2019 12:43
Një shekull muzikë/ Koncerti me repertorin e veçantë në qytetin e Korçës
13/05/2019 12:37
Pasioni i kampionit të mundjes/ Mozaikët e një 70-vjeçari
12/05/2019 14:40
Tedi Papavrami në koncert; Violinisti do interpretojë pjesë nga Beethoven
11/05/2019 15:52
I fundmi i plejadës së Hostenit. Shuhet karikaturisti Dhimitër Ligori
10/05/2019 20:18
Kësulat shqiptaro-serbe; Në kinema shfaqet filmi i listuar për çmimet Bafta
10/05/2019 15:39
“Il Trovatore” , premierë në ditën e Evropës
10/05/2019 14:58