Zall-Bastari me rrugë të re, bashkia transformon edhe qendrën administrative
19/01/2020 19:57

Veliaj: “Nga sot, Zall-Bastari pjesë e urbanizuar e Tiranës së madhe; Përtej partive është Tirona, të bashkëpunojmë që qyteti të ecë përpara”. Rruga e re e Zall-Bastarit e ka sjellë atë më afër Tiranës. Banorët e njësisë tani mund t’i sjellin më shpejt produktet e tyre të zonës në tregjet e kryeqytetit. Por, një transformim të thellë ka pësuar edhe e qendra administrative. Pasi inspektoi përfundimin e punimeve, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se rruga e re dhe rruga e Arbrit, që po ndërtohet nga qeveria, krijojnë një perspektivë të re per Zall-Bastarin. “E kisha me shumë kënaqësi që festimet për 100 vjetorin e Tiranës Kryeqytet t’i fillonim nga Zall-Bastari, këtu ku kemi bërë edhe punë, e cila i ka rritur vlerën pronës dhe sot nga Pazari i Ri deri pazarin e Zall-Bastarit vjen për 25 minuta. Falë punës që po bën qeveria me rrugën e Arbrit dhe falë lotit të dytë, i cili na lidh me rrugën e Arbrit në Zall-Dajt, më vjen mirë që do takohemi sërish këtu në verë, për ta bërë ardhjen deri në Zall-Bastar si të jetë një ndër lagjet e tjera të Tiranës”, tha Veliaj.

I kërkuar për terrorizëm/ Ekstradohet në Gjermani 24-vjeçari nga Taxhikistani, Komron Zukhurov
04/08 12:54
Nesër vjen stuhia/ Pas shiut, koha e mirë rikthehet në fundjavë
04/08 12:44
Elbasan, Tritol lokalit/ Dëme materiale, dyshohet si shkak konkurenca
04/08 12:38
Manastirliu apel: Hiqni dorë nga grumbullimet dhe festat. Janë kthyer në vatra infektimi!
04/08 12:23
Situatë kritike në Seman, rreth 140 ha pyll janë djegur në tre ditë: Pa koment
04/08 12:22
Dëmtonin malin e Tomorrit/ Në pranga dy punonjës të firmave që nxirrnin gurë
04/08 11:34
Tale, plazh pa dyndje/ Alternativa për pushuesit në kohë pandemie
04/08 11:33
Pamje/ Eksploziv lokalit në Elbasan-Pa koment
04/08 10:09
Eksploziv lokalit në Elbasan, Policia: Vetëm dëme materiale-Pa koment
04/08 10:09
Najada Çomo: Virusi është mes nesh, frekuentoni sa më pak ambientet publike!
04/08 10:01
Top News – Situata e zjarreve/ Drejtori i AKMC-të qëllimshme
03/08 23:50
Audiobooks në Shqipëri/ Pandemia na ndryshoi edhe raportin me librin
03/08 20:02
6 viktima dhe 101 raste/ Incidenca 7 ditore rezultoi 24.66 raste pozitive për 100 mijë banore
03/08 19:46
Sekuestrohen pronat e Ylli Ndroqit/ SPAK: Dyshime se janë vendosur nga trafiku i drogës
03/08 19:42
Top News – Vijojnë vatrat e zjarrit/ Seman, pylli me pisha në flakë
03/08 19:39
Top News – Ngjarja në Fushë-Prezë / Vritet me armë zjarri 71-vjeçari
03/08 19:39
Zjarri vijon të përfshijë sipërfaqe me pisha në Seman, dyshohet se …
03/08 18:48
Top News – Lezhë, masat anti covid/ 8 lokale, gjoba e mbyllje aktiviteti
03/08 18:10
Top News – 101 raste me koronavirus/ 6 viktima, 122 pacientë në spital
03/08 18:09
Pankina e Kukësit/ Prezantohet trajneri Skënder Gega
03/08 17:36