Zall-Bastari me rrugë të re, bashkia transformon edhe qendrën administrative
19/01/2020 19:57

Veliaj: “Nga sot, Zall-Bastari pjesë e urbanizuar e Tiranës së madhe; Përtej partive është Tirona, të bashkëpunojmë që qyteti të ecë përpara”. Rruga e re e Zall-Bastarit e ka sjellë atë më afër Tiranës. Banorët e njësisë tani mund t’i sjellin më shpejt produktet e tyre të zonës në tregjet e kryeqytetit. Por, një transformim të thellë ka pësuar edhe e qendra administrative. Pasi inspektoi përfundimin e punimeve, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se rruga e re dhe rruga e Arbrit, që po ndërtohet nga qeveria, krijojnë një perspektivë të re per Zall-Bastarin. “E kisha me shumë kënaqësi që festimet për 100 vjetorin e Tiranës Kryeqytet t’i fillonim nga Zall-Bastari, këtu ku kemi bërë edhe punë, e cila i ka rritur vlerën pronës dhe sot nga Pazari i Ri deri pazarin e Zall-Bastarit vjen për 25 minuta. Falë punës që po bën qeveria me rrugën e Arbrit dhe falë lotit të dytë, i cili na lidh me rrugën e Arbrit në Zall-Dajt, më vjen mirë që do takohemi sërish këtu në verë, për ta bërë ardhjen deri në Zall-Bastar si të jetë një ndër lagjet e tjera të Tiranës”, tha Veliaj.

Shkarkohet anëtari i KLP-së/ Besnik Cani s’justifikonte pasurinë, KLP mbetet me 10 anëtarë
27/02 15:39
Përkeqësohet moti! Shi, breshër dhe dëborë/ Ulen temperaturat
27/02 15:27
“Vetë-izolim për dy javë”/Ministria e Shëndetësisë thirrje për ata që vijnë nga zonat me koronavirus
27/02 15:25
Aksident në Berat/ Shoferi i dehur godet 3 makina, bllokohet për disa minuta qarkullimi
27/02 15:22
Kodi rrugor, ashpërsohen gjobat/Ndëshkim shoferëve që shkruajnë mesazhe apo mbajnë telefonin në dorë
27/02 15:15
I ftohti deri të shtunën/ Dhjetëditëshi i parë i marsit me shi, por temperatura më të larta
27/02 15:12
Komiteti i Sigurisë/ Rama zbulon vendndodhjen e karantinës në Shqipëri, nëse do jetë e nevojshme
27/02 14:55
Byroja Kombëtare e Hetimit/ Vazhdon intervistimi i kandidatëve për drejtimin e saj
27/02 14:07
Moti i keq në Durrës/ Vonesa në nisjen e trageteve. Dy u përplasën në port
27/02 14:06
Koronavirusi/ Emigranti shqiptar nga Torino: Është gjithçka e mbyllur!
27/02 13:51
Gjykata e Lartë me anëtarë të rinj për një muaj/ Sot jepet vlerësimi, 3 kandidatë në garë
27/02 13:04
Besnik Cani shkarkohet nga detyra/ KPA: Cënoi besimin e publikut te drejtësia
27/02 12:59
Banesat e paprivatizuara/ Rihapet procesi, do zgjasë 2 vite
27/02 12:18
Alarmi për aksidentet/ Kërkohen më shumë masa për sigurinë
27/02 12:16
Rindërtimi i shtëpive, përcaktohen zbatuesit e projekteve
27/02 12:13
Ministria e Shëndetësisë: Ata që kanë ardhur nga Italia të vetëkarantinohen
27/02 12:10
Masat në portin e Vlorës/ Pasagjerët italianë: Mos bëni panik
27/02 11:45
Moti i keq/ Reshjet e forta të breshërit ne kryeqytet
27/02 10:41
U kapën me lëndë narkotike, tre të arrestuar në Gramsh
27/02 10:26
Bulqizë/ Nisin me intensitet të lartë reshjet e dëborës
27/02 09:20