Wake Up/ Stela Rustemaj, juristja që pikturon me trup
15/04/2019 12:59

E ka dashur pikturën që në fëmijëri, por asnjëherë nuk ka pasur dëshirë për të studiuar për të, pasi mjaftohej me skicat, pikturat në letër apo në muret e dhomës…derisa një ditë të zakonshme fare rastësisht vendosi të pikturojë në telajo. Po flasim për Stela Rustemaj, e cila me profesion është juriste dhe e ushtron atë ndërkohë ka përfunduar dhe studimet për ekonomi. Hobi më i madh i saj është piktura, për të cilën siç edhe e përmendëm nuk ka studiuar, pra pikturon në mënyrë autodidakte. Arti i saj është modern, abstrakt dhe konceptual ku gjithkush e kupton në mënyrën e tij. Por ajo çfarë e veçon dhe më shumë Stelën është se ndryshe nga artistë të tjerë piktorë, ajo përveç duarve pikturon edhe me trup, metodë kjo e veçantë dhe që ka zgjuar kuriozitet mbi simbolikën që sjell.

Top News – Vëllezërit Veshaj/ Rrëfehen në ‘Një ditë me Dojnën’
23/05 22:33
Top News – S’kam bërë ndërhyrje/ Gigi Hadid: Shëndeti nga shtatzënia
22/05 20:29
Ndodh në qendër të Tiranës/ Polici i shkon për kontroll, qytetari kërcen me muzikë latine
19/03 12:31
Top News/ Djali i Schwarzenegger/ I dashuruar me bukuroshen shqiptare
07/03 18:35
Top News/ Sfilata e bamirësisë/ Vajzat me shami zbresin në pasarelë
06/03 20:55
Top News/ Bleona guxon sërisht/ Provokuese me veshje transparente
05/03 21:56
Top News/ Jonida Maliqi ish-shoqes/ “Shihemi në gjyq, nuk të toleroj”
05/03 19:58
“Take Me Out Albania”/ Audicionet e emisionit më të ri në Top Channel u zhvendosën në Prishtinë
23/02 16:14
Karnavalet e Brazilit/ Miliona vetë bëhen gati për festë
19/02 12:48
Ceremonia e ‘Oscar’-ëve, bie shikueshmëria televizive
11/02 12:07
Ceremonia e 92-të e ndarjes së çmimeve Oscar, excluzivisht në Top Channel
10/02 12:12
Rebelohen kundërfigurat/ Duam edhe ne një statujë Oskar
07/02 21:44
Të ecësh me telefon, shkencëtarët: Është e rrezikshme
04/02 19:44
Surpriza dhe emocione në natën e dytë të “Top Talent 3”
01/02 16:32
Rindizet zjarri i vjetër? Mediat vazhdojnë të spekulojnë për Pitt dhe Aniston
28/01 13:18
“Take me out Albania”/ Një nga formatet e njohur televiziv në botë, së shpejti në Top Channel
27/01 14:39
Bizhuteri si vargonj/ Varëse të ekzagjëruara, moda e 2020-ës
22/01 13:09
Veprimi i kësaj gruaje është epik
16/01 17:10
Del në shitje veshja ikonë e Princeshës, fustani i preferuar i Dianës
19/11 07:09
Frika dhe magjia pushtojnë Kodrën e diellit në Tiranë/Festimi i Halloween më i veçantë në qytet
02/11 18:13