Wake Up/ “Art”, komedia që ngre pikëpyetje të shumta rreth artit këtë fundjavë
15/05/2019 12:35

“Art” është shfaqja e cila do të vijë premierë në Teatrin Metropol duke filluar nga nesër më datë 16 dhe deri më 26 maj, ora 19:00. Kjo vepër është shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme. Kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo, i cili është njëkohësisht dhe aktor në këtë shfaqje ndërsa krah tij do të interpretojnë dhe aktorët Silvio Goskova dhe Blendi Arifi. Komedia trajton problemet e artit dhe miqësisë midis tre shokëve, Mark, Serzh dhe Ivan.

Në shpellën e Anglezit stalakmidet dhe stalaktidet miliona vjeçare, por edhe gjurmët e luftës II Botërore
16/02 20:59
“Dritë përtej errësirës” Ekspozita në Shkodër, 30 vite pas rikthimit të lirisë së besimit
16/02 20:43
Gjirokastër/ Interpretohen vargjet e Fan Nolit, Dritëro Agollit dhe Ismail Kadaresë
16/02 12:47
Drama “Hedda Gabler”/ Vepra e Ibsenit, në skenën e teatrit eksperimental
15/02 15:57
Sot dita e radios/ “Pasioni” që nuk vdes kurrë
13/02 20:03
Prezantohet dokumentari kushtuar aktorit Bekim Fehmiu
13/02 16:04
“Eja në alpet tona, eja në mit”/ Alket Ismali promovon librin me pamjen e alpeve shqiptare
11/02 15:41
“Oscar” në Top Channel, ceremonia u transmetua live
10/02 13:39
Lezhë, shfaqet “Vajza me kukull”/ Drane Xhaj: Për të ardhur keq sa pak interes për teatrin
10/02 13:03
Lamtumira e Nexhmije Pagarushës! Në Prishtinë ceremonia për artisten e madhe
09/02 13:26
Homazh për Pagarushën, artisten e madhe që u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare
09/02 13:03
Korçë, komedi premierë/ “S’ka burrë që tradhton gruan time”, në skenën e teatrit
08/02 15:34
Rroku bashkon njerëzit/ 3 musketierët ‘zbarkojnë’ në Greqi
07/02 21:21
Lamtumirë Nexhmije Pagarusha/ Bilbili i Kosovës ishte 86 vjeç, la pas këngët e mrekullueshme
07/02 13:51
Në karantinën e Ankarasë/ Shqiptarja Silva Doçi dhe 42 të evakuuarit nga Kina nuk kanë shfaqur probleme
02/02 20:22
Qendra e Librit dhe Leximit/ Në fokus do të jetë autori shqiptar dhe gjuha shqipe
31/01 20:31
Në shtëpinë e Kadaresë/ Muzeu në Gjirokastër i hapur për vizitorë
30/01 20:17
Ekspozitë nën ujë/ Fotografitë e peshqve në akuarium të Ergys Zhabjakut
29/01 20:51
Kadare mbush 84 vjeç/ Akademia e shkencave, kërkesë zyrtarë për çmimin nobel
28/01 20:01
Ekspozita e Hasan Nallbanit/ Vjen në 85 vjetorin e lindjes së piktorit
27/01 19:59