Vetting për politikanët? Deputetët stepen ta nisin kontrollin nga vetja
30/05/2018 19:34

A duhet vetting për pasuritë e politikanëve? Kjo është një pyetje që vetë politikanët nuk kanë fort dëshirë t’i përgjigjen. Pas kameras, përfaqësues të të gjitha krahëve shpjegojnë se nuk duan të krijojnë mëri me kolegë të partive përkatëse, ndërsa kush gjendet i shtrënguar përpara mikrofonit, shprehet i gatshëm të tregojë xhepat.

Rama: Spitalet dukeshin si stacione treni, sot…
20/11 20:16
Kryemadhi: Projekti i “Unazës së Re”, është grabitje! S’do tolerohet
20/11 15:51
Kuvendi Kombëtar i PD-së mblidhet më 15 dhjetor
20/11 15:49
Vettingu në politikë; Ekspertët e Venecias takojnë opozitën dhe socialistët
19/11 17:33
Basha në Berat, premton shtim të subvencioneve për fermerët
19/11 15:57
PD përsërit: Të arrestohet Vangjush Dako!
19/11 15:02
Basha nga Berati: Do të vijojmë bojkotin deri në ndëshkimin e …
18/11 15:22
Basha: Kandidatë për deputetë si Britania
17/11 15:45
Grida Duma: Pr/buxheti i qeverisë, antisocial
16/11 15:40
Opozita përgatitet për zgjedhje, gazetarja Elda Menga të rejat e fundit nga Selia e PD
16/11 12:29
Meta në “Open”: Ja pse nuk e dekretova Lleshin
16/11 12:27
Në pritje të dekretimit të Lleshit, gazetari Indrit Maraku sjell të reja e fundit
16/11 12:09
“Lleshi”, në pritje të Metës. Sonte, Presidenti i ftuar në “Open”
15/11 21:12
Kuvendi, debat pa opozitën, gazetari Indrit Maraku raporton nga Kuvendi
15/11 12:40
Opozita vijon bojkoton, gazetarja Elda Menga raporton nga selia e PD
15/11 12:24
Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës
15/11 09:32
Basha: Dy vija të kuqe. Qeveria “Berisha” do i dëmshpërblente edhe të pa legalizuarit
14/11 20:51
Tabaku: Shpikja PPP u ka kushtuar miliarda euro shqiptarëve
14/11 15:07
PD: Prokuroria nuk po heton Dakon me urdhër të Ramës
14/11 14:30
Buxheti për bujqësinë, Rama: Rekord sa i takon mbështetjes për fermerin
13/11 21:05