Ushqimet dëmtohen në diell/ Patatet krijojnë solaninë, një kimikat toksik për njeriun
07/07/2019 20:12

Patatet në asnjë mënyrë nuk duhet të shiten në rrugë apo në tezga ku preken nga rrezet e diellit. Sipas Sokol Stafës i cili është ekspert i sigurisë ushqimorë, brënda patates prodhohet një toksinë e rrezikshme që e ka emrin solaninë.

1 kg tartuf i bardhë shitet në ankand 120 mijë euro
11/11 20:26
Gjobat e AKU nuk anulohen- Kuvendi rrëzon propozimin e socialistit Ilir Beqja
11/11 19:54
Alkool dhe duhan në shkollë! Si shkelet ligji që ndalon përdorimin nga minorenët
11/11 19:49
Alvin sonte në “Open”! Flasin të afërmit dhe gazetarët e Le Iene
11/11 18:51
Kufizimi i shpejtësisë së anijeve mund të sjellë “përfitime” të mëdha
11/11 17:41
Album për Mid’hat Frashërin- U përgatit nga instituti Lumo Skëndo
11/11 16:59
Fundjava tragjike e tre 17-vjeçarëve! Adoleshentët humbën jetën në aksidente fatale
11/11 16:38
Lotusi që u ndërtua në Fier/ Makina e formuar me pjesë nga automjetet e ndryshme
11/11 16:29
Në grevë për pagat! Protesta e minatorëve të Trepçës
11/11 16:12
Ashensorët, e paregjistruar/ Të rinjtë me markë CE, të vjetrit do të kolaudohen
11/11 16:00
Restaurimi i pallateve, bashkia do të shtojë këtë vit fondin
11/11 15:51
Unaza, 10 milionë euro shpronësime/ 25 pronarë i kanë marrë paratë, 10 janë në proces
11/11 15:48
Kush po i vret të rinjtë? Gabimet që nisin nga prindërit e vazhdojnë te shteti
11/11 15:23
Shpallet në kërkim Agim Kajmaku! Urdhër arresti, firmosi si kryebashkiak edhe pas shkarkimit
11/11 15:17
Shkodër/ 1 metër ujë në hyrjen e pallateve; e gjitha nga vetëm 60 minuta shi
11/11 15:14
75-vjetori i çlirimit të Elbasanit/ Braçe: Të ndalim luftën kundër heronjve të kombit
11/11 14:36
Në një ditë tre 17-vjeçarë të vrarë! Aksidenti i fundit në autostradën Tiranë-Elbasan
11/11 14:33
Votim për Kushtetuesen- Pritet të votohen dy anëtarët e rinj
11/11 14:31
Të mësosh qëndisjen! Nisma në Elbasan për nxënësit
11/11 13:49
Insekti që vret pishat/ Dëme edhe në zonat e mbrojtura pyjore në juglindje nga procesionaria
11/11 13:46