Thirrje për të ndërtuar Gjykatën
15/06/2019 14:00

Rënia e Gjykatës së Lartë po ndiqet me shqetësim edhe nga shoqata e gjyqtarëve. Gjyqtari Erion Bani paralajmëron se nëse nuk përshpejtohen procedurat për të plotësuar vakancat, atëherë përveç zvarritjes së qytetareve pritet që të tjerë të fitojnë lirinë.

Radhë rraskapitëse në hipotekë në Vlorë/ Nuk regjistrohen pronat me vendim gjykate
18/11 15:38
Gjobë për flamurin kuq e zi/ Po festonte në Krajë, arrestohet e dënohet nga Mali i zi
18/11 15:32
Akuza të reja për Bajrat, Prokuroria do rëndojë pozitën e të arrestuarve të grupit
18/11 15:27
Tre të arrestuar, 35 patenta të pezulluara dhe 79 gjoba të vendosura vetëm gjatë fundjavës
18/11 14:53
Linjë ujore Pogradec-Ohër/ Trageti turistik nis lundrimet në pranverë
18/11 14:42
Gara për kryeprokuror, lista me kandidatët nuk është dorëzuar ende në Kuvend
18/11 12:59
Meta për gratë dhe fëmijët në Siri: Urgjent qendra rehabilitimi për të kthyerit
18/11 12:58
Rezistenca ndaj antibiotikëve, mjekët: Mos i përdorni në mënyrë abuzive
18/11 12:58
Propozimi në Gjirokastër/ Gjoba për ndotjen e përrenjve, për qyetarët që hedhin plehrat në ujë
18/11 12:13
Vidhet gjatë natës kisha e Shën Thanasit, merren 4 arka me para
18/11 12:10
Kamza/ Jetë mes plehrave, drejtim i ri, probleme të vjetra
18/11 12:06
Aksident në Tiranë/ Urbani përplas një këmbësor, në gjendje të rëndë
18/11 10:41
Java nisi me reshje shiu, ja kur pritet përmirësimi i motit
18/11 09:50
“Rama ik”/ “Protesta” e tifozëve në “Air Albania Stadium”
17/11 21:28
Shitje rekord biletash/ 45 milionë lekë. 100.000 mije kërkesa për 21.700 vende
17/11 20:58
Inagurohet stadiumi i ri/ Ceremonia në “Air Albania” para ndeshjes
17/11 20:58
Të jetosh duke qëndisur thasë, njihuni me gruan që fiton para duke punuar me grep e gjilpërë
17/11 20:53
Gati për ndeshjen Shqipëri-Francë, përgatitjet e fundit në stadiumin e ri Air Albania
17/11 20:46
Atmosfera në sheshin e Prishtinës gjatë ndeshjes Kosovë-Angli
17/11 17:57
Prapaskenat e tërheqjes së Kavalec, ish-këshilltarja e Trump: U lobua nga Shqipëria kundër saj
17/11 16:36