Thaçi letër Pan: Propozoni kandidat për kryeministër
02/08/2019 20:02

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një shkrese zyrtare, ka kërkuar nga koalicionit fitues i zgjedhjeve të kaluara Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, që të propozojnë kandidatin e ri për ta mandatuar për formimin e Qeverisë së Kosovës.

Prizren/ Tregu i Shqipërisë, nga Kukësi në Kosovë për të shitur fruta
21/09 13:25
BE, kritika Kosovës/ Nuk u reflektua asnjë nga 26 rekomandimet për zgjedhjet
20/09 15:45
Institucionet në Kosovë heshtin ndaj raportit të SHISH
19/09 19:33
Vuçiç gati të njohë Kosovën/ Senatori amerikan: Por tani është i zemëruar me taksën
18/09 21:05
Thirrja për partitë politike në Kosovë: Jo fëmijët në fushatë
18/09 15:31
Ti raporton/ Qytetari nga Ferizaj: Bac, oborrin na e morën!
17/09 11:11
Taksimi i mallrave në kufi, Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë: Do të lehtësojmë lëvizjen
16/09 19:53
Taksa që i ndan shqiptarët/ Banorët e veriut të Shqipërisë blejnë vetëm ushqime në Kosovë
15/09 12:19
Në zgjedhjet e 6 tetorit votohet vetëm me dokumente të Kosovës
13/09 20:32
“Kandidatë që kanë kryer krime”, ambasadori i SHBA kritikon partitë kosovare
13/09 15:27
Lufta e targave, Kosova nuk ia heq makinave serbe në kufi 13/09/2019 10:50
13/09 11:04
Samiti i Pragës/ Haradinaj nuk morri pjesë, shkak fushata në Kosovë
13/09 07:13
Kosova ka më shumë votues se sa banorë, absurdi me listat e zgjedhësve
12/09 15:24
Peshqit në Drin ngordhin prej ujërave të zeza, Inspektoriati: Situata nuk ndryshon po nuk u ndërtua impanti
11/09 11:19
Diaspora të votojë në 6 tetor; thirrja e anëtarit të Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut, Mark Gjonaj
08/09 12:15
Provokimi çek në Prishtinë, tifozët tentuan të ngrejnë dronin me “Kosova është Serbi”
07/09 13:28
Biznes nga Shqipëria në Kosovë, në vitin 2018 u investuan 23 milionë euro
07/09 13:25
Masakra në Prishtinë për çështje pronash, del emri i viktimës
06/09 09:16
Pas takimit me dy senatorët, Haradinaj: Cila është sakrifica?
05/09 21:15
Tronditet Prishtina, një i vdekur dhe tre të plagosur me armë zjarri (foto)
05/09 20:23