“Të udhëtosh me autobus” – Miliona lekë fitime, por transporti urban është skandaloz – Top Story
23/05/2019 14:54

“Të udhëtosh me autobus”, një dokumentar vëzhgues mbi shërbimin e transportit në Shqipëri. Top Story ka ndjekur nga afër të gjitha shkeljet e ofrimit të shërbimit urban në kryeqytet dhe në disa qytete kryesore në vend. Mungesë kondicioneri, vonesa dhe orare që nuk respektohen, tejmbushje me pasagjerë, kushte skandaloze, sedile të thyera, ndotje ambienti, janë disa nga problemet kryesore, që ka transporti urban në Tiranë dhe qytetet e tjera. Top Story vëzhgoi pjesën më të madhe të linjave urbane në Tiranë, si linjën e Unazës, Porcelani, Kombinat, Kashar, Sauk, Tufinë dhe mos për një problem a një tjetër, pothuajse janë në të njëjtat kushte të këqija për qytetarët. Top Story solli dhe diskriminimin që i bëhet invalidëve, të cilëve nuk u krijohet hapësirë, mundësi dhe akses që të lëvizin përmes urbanëve. Top Story u ndal dhe tek rritja e çmimit të biletës dhe mos rritja e cilësisë së shërbimit dhe marzhi i fitimit për çdo linjë urbane. Top Story udhëtoj dhe në qytetet si: Shkodër, Durrës, Fier dhe Vlorë për të pasqyruar problemet e transportit urban në këto qytete.

“Dueli Rama-Meta” – Thikat pas shpine, pabesitë, darkat dhe marrëveshjet okulte – Top Story
12/11 22:07
“Vaji i kanabisit” – Në Shqipëri tregtohet ilegalisht, në Maqedoni fitohen miliona euro – Top Story
05/11 22:00
“Monopoli i Rinasit” – Hije skandali mbi koncesionin, miliona euro fitime – Top Story
29/10 22:00
“Zhdukja e Remzi Hoxhës” – Ky dokumentar tregon të vërtetën e kësaj ngjarje – Top Story
22/10 22:00
“Zhdukja e Remzi Hoxhës” – Ky dokumentar tregon të vërtetën e kësaj ngjarje – Top Story
22/10 13:39
“Zhdukja e Remzi Hoxhës”, të martën, ora 21:00 në Top Story
20/10 18:48
“Dibra 184” – Përgjimet, hetimet, roli i Ymer Lalës dhe rrëfime ekskluzive – Top Story
15/10 22:15
“Tkurrja e Shqipërisë” – Brenda pak viteve, vendi ynë do të ketë rreth 1 milion banorë – Top Story
08/10 22:06
“Soros dhe Shqipëria” – Si kanë përfituar nga fondacioni, Rama, Veliaj, Basha dhe Meta – Top Story
01/10 22:15
“Grabitqari i Londrës” – Historia e vlonjatit Astrit Kapaj, tmerrin e vilave luksoze – Top Story
24/09 22:21
“Skandalet e diplomacisë” – Një investigim për emërimet & abuzimet në shërbimin e jashtëm – Top Story
17/09 22:15
“Përdhunimet e serbëve” – Rrëfime të llahtarshme, nga ngjarjet e luftës në Kosovë – Top Story
10/09 22:36
“Tërmetet e Korçës” – Përjetime të frikshme nga lëkundjet e forta të tokës – Top Story
13/06 12:01
“Vrasja e Fatmir Xhindin” – Pistat e hetimit dhe orët e fundit të deputetit socialist – Top Story
06/06 11:59
“Berisha përballë pasqyrës” – Një analizë e deklaratave të pavërteta dhe të sajuara – Top Story
30/05 11:21
“Të udhëtosh me autobus” – Miliona lekë fitime, por transporti urban është skandaloz – Top Story
23/05 14:54
“Holanda, rikthimi i vizave”- Një dokumentar i Top Story mbi trafikun e drogës dhe paragjykimin ndaj shqiptarëve
16/05 13:25
“Vjedhja e Rinasit” – Analiza e fakteve në terren, kush e vrau Admir Muratajn?! – Top Story
09/05 11:14
“Oligarkët e sindikatave” – Mbi 2 miliardë euro prona në duart e sindikatave – Top Story
02/05 17:13
“Rreziku nga ushqimi” – Një investigim i Top Story për produktet kancerogjene – Top Story
25/04 14:18