Rastësi e frikshme/ Pesha, ora dhe data e lindjes së “bebes mrekulli” përkon me ngjarjen historike
14/09/2019 13:18

Një nënë amerikane e ka përshkruar vajzën e saj si një mrekulli, pasi vogëlushja erdhi në jetë në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara, pra në 11 i 9-ti, në orën 9 e 11-të dhe peshonte 9 libra e 11 ounces, sipas njësisë matëse të peshës së përdorur në ShBA, apo mbi katër kilogramë.

Komenti i korespondentit të Europa e Lirë, në Bruksel: Franca, një lojë e humbur
18/10 15:31
Armëpushim 3 ditor në Siri/ Erdogan merr vendimin pas takimit me zv-presidentin e SHBA-së
18/10 07:54
Marrëveshja për Brexit-in/ Johnson: Sfida e radhës në shtëpi
18/10 07:52
Erdogan pret zv/presidentin e SHBA. Para takimit letra e pazakontë e Trump për presidentin turk
17/10 20:34
Kinë/ Universal përdor teknologjinë e njohjes së fytyrës për të gjithë vizitorët
17/10 18:51
Marrëveshja për Brexit-in, Johnson: Sfida e radhës në ‘shtëpi’
17/10 18:50
‘Blobi’ misterioz/ Nuk ka tru por mund të shërojë veten nëse pritet në dysh
17/10 18:48
‘Shëtitje’ në hapësirë. Për herë të parë, dy femra
17/10 18:47
Ish-roja nazist, para gjyqit në moshën 93-vjeçare
17/10 18:46
Ka marrëveshje për Brexit/ Ekspertët arrijnë të hartojnë dokumentin e dakordësuar
17/10 15:49
Indeksi i barazisë gjinore/ Publikohet në BE, së shpejti edhe në Shqipëri
17/10 12:35
Shifra alarmante/ 400 mijë viktima në Evropë nga ndotja e ajrit
17/10 09:08
Katalonja pushtohet nga protestat, nesër pritet një protestë masive edhe në Madrid nga studentët
17/10 09:07
Mbi kalë, në dëborë, Kim Jong Un shfaqet në Malin e Shenjtë
17/10 09:00
Erdogan nuk sprapset: Kurdët të dorëzojnë armët
16/10 19:21
Përleshje në Barcelonë/ Mund të ndryshohet stadiumi për El Clasico
16/10 15:41
Ushtarë rusë në qytetet kurde, do zënë vendet që lanë bosh trupat amerikane
16/10 13:13
Përmbytja e anijes me emigrantë/ Mes 12 viktimave, gjendet nëna me foshnjën, të përqafuara
16/10 12:47
Merkel- Makron, takim për negociatat/ Çfarë do bëhet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
16/10 12:08
30 vjet pas komunizmit, Evropa Lindore e ndarë
16/10 08:10