Rama jep lajmin e mirë: Nga e hëna ‘Lasgushi’ do t’i sjellë njerëzit tanë në shtëpi
27/03/2020 12:27

Kryeministri Edi Rama në një komunikim në facebook tha se nga e hëna nisin misionet për të sjellë qytetarët shqiptarë në atdhe. Do të jetë pikërisht ‘Lasgushi’, me kosto zero, që do të sjellë shqiptarët në shtëpi. “Situata dihet nga i madh e vogël, durim s’është fjala e mirëpritur nga të gjithë, por është një armë që duhet ta mbushiim përditë. Ju siguroj se po bëhemi copa natë e ditë që mos të lëmë askënd vetëm. Shumë prej atyre që janë jashtë duan të vijnë një orë e më parë, shumë thonë që do e paguajnë vetë ushëtimin, ndryshe nga shumë të tjerë që qahen nëpër rrjete sociale dhe që tallen në këtë kohë të vështirë, kur na duhet unitet kombëtar. Ne nuk kemi shkop magjik, nuk jemi as të pasur. Dhe edhe atje ku ka të pasur spo bëhet mrekullia, unë do bëj të pamundërën për të bërë më të mirë, ashtu edhe qeveria ime, por futeni në kokë që jemi në luftë.

Përfundon mbledhja/ Gjiknuri: Jam i kënaqur, ja për çfarë ramë dakord!
26/05 15:49
Rudina Hajdari: Ranë dakord për çështje fare pa rëndësi, erdhën aty si ato vajzat që japin motin….
26/05 15:48
Bylykbashi dhe Vasili, njësoj si Gjiknuri: Ramë dakord, por sfida që na pret është…
26/05 15:38
Top News – Propozimet e PD/ Mazhoranca pranon ndryshime në kod
26/05 15:38
Basha në njësinë 5: Shqipëria me krizën më të thellë në rajon, ja si ndalohen efektet e krizës
26/05 09:58
Top News – Basha për reformën/ Nuk e kemi braktisur asnjëherë tryezën
22/05 15:50
Cilët janë ata që po bëjnë marrëveshje kundër reformës? Meta: Të jeni të sigurt se ambasadorja nuk…
22/05 15:12
Top News – Platforma me 14 pika/ Çfarë propozon presidenti Meta
22/05 14:10
Top News – Meta, përgjigje Yuri Kim/ “Lojërat me reformën nuk i bëj unë’
22/05 14:10
Meta në konferencë për shtyp/ Presidenti flet pas prezantimit të platformës me 14 pika
22/05 13:15
Marrëveshje për të vrarë drejtësinë? Deklarata e fortë e Yuri Kim: Shpresoj mos jetë e vërtetë. Reagon Rama dhe Basha
22/05 01:45
Rama reagon për Teatrin/ “Projekti i vjetër do ndërtohet diku tjetër vetëm për fëmijët”
21/05 19:40
Rama jep lajmin: Brenda majit hapemi tërësisht, përgatitemi për sezonin turistik
21/05 14:43
Top News – Hajdari thirrje PD/ Hajdeni në tryezën e reformës
21/05 13:36
Top News – Replikat Gjoni-Spiropali/ Nxjerr lëpirëse ” Jeni të gjithë lëpirësa”
21/05 13:35
Top News – Lleshaj për kritikët/ Pergjegjësinë kërkojeni tek mua’
21/05 13:27
Top News – Meta takoi opozitën/ U diskutua për Teatrin e reformën
21/05 11:53
Top News – Replikat Gjoni-Balla/ Komision hetimor për shembjen e Teatrit
21/05 11:27
Top News – Ironia e Maliqit/ Boll u bëmë qesharakë me maska dhe…
21/05 11:26
Top News – I ndërpritet fjala/ 1 minutë heshtje për shembjen e Teatrit
21/05 11:25