Përhapja e koronavirusit, Kina kufizon me tej lëvizjet
16/02/2020 18:55

Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në rast emergjence. Edhe përdorimi i makinave private është ndaluar pa afat. Hubei dhe qyteti i Uhanit, janë goditur më rëndë nga virusi që deri më tani ka marrë 1665 jetë njerëzish në kinë. Por, Pekini ka njoftuar për një rënie rastesh të reja për ditën e tretë radhazi dhe thotë se po e kontrollon tashmë përhapjen e virusit.

Top News – Trump, korona në SHBA/ Shumë të vdekur 2 javët e ardhshme
05/04 15:27
Top News – Kriza e koronës/ A është provë ekzistenciale e BE!
05/04 15:26
Top News – Suedia, tani e dorëzuar/ Të përgatitemi për mijëra viktima
05/04 15:00
Top News – Me destinacion Spanjën/ Turqia bllokon pajisjet respirator
05/04 12:53
Top News – Laboratori në Wuhan/ Nuk përjashtohet si një version
05/04 12:52
Top News – Sfidojnë koronën/ 3 mijë londinezë dalin në park
05/04 12:51
Top News – Britania…si Italia!/ Mes 708 viktimave dhe një fëmijë
05/04 12:48
Top News – Testet e koronës/ Në britani, porositen me postë
05/04 11:55
Top News – E tmerrshme në Spanjë/ Shumë të vdekur pa diagnostikim
05/04 11:40
Top News – Emigranti shqiptar/ Gjesti fisnik…për Italianët
05/04 11:35
Top News – Inxhinieri shqiptar/ SHBA, projektoi maskat e shpejta
05/04 11:34
Top News – Itali, më pak viktima/ Shumë humbje ndër bluzat e bardha
04/04 20:58
Greqi, rritet numri i viktimave/ Ndërkohë rastet e reja me koronavirus janë konstante
04/04 20:44
Britania hyn në fazë kritike/ Kryeministri në izolim i ka kërkuar takim liderit të opozitës
04/04 20:43
SHBA, 280 mijë të prekur/ Përhapja e shpejtë e covid 19 dhe masat e reja që njoftuan zyrtarët
04/04 20:41
Top News – Bilanc i dhimbshëm/ Spanjë, epidemia po stabilizohet
04/04 16:07
Top News – Ekspertet paralajmërojnë/ Itali-nuk e kemi fituar ende betejën
04/04 16:06
Top News – Në ndihmë të mjekeve/ Itali, vijnë robotët ‘infermiere’
04/04 16:06
Top News – I zoti me korona/ Të izolohen edhe kafshët shtëpiake
04/04 16:06
Top News – Shkencëtarët Australiane/ ’Ivermectin’ mund të kuroje koronën
04/04 16:06