“Përdhunimet e serbëve” – Rrëfime të llahtarshme, nga ngjarjet e luftës në Kosovë – Top Story
10/09/2019 22:36

Qytetet dhe fshatërat në Kosovë, rënkojnë nga plagët e luftës! Serbët nuk kanë kryer vetëm vrasje. Makineria e tyre e luftës kalonte çdo limit. Mbi 20 mijë gra shqiptare janë përdhunuar nga serbët, përgjatë viteve 1998-1999. Top Story ka udhëtuar për në shtetin fqinj të vendit tonë, për të sjell ekskluzivisht në këtë dokumentarë, rrëfime tronditëse të të mbijetuarve të dhunës seksuale, që përkon në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga genocidi serb. Përmes këtyre rrëfimeve rrënqethëse, zbulojmë dhunën barbare që serbët kanë ushtruar tek gratë, nënat, vajzat, fëmijët dhe burrat, të cilët u kthyen në viktima të përdhunimeve gjatë luftës së Kosovës. Kryesisht sulmet seksuale të serbëve janë kryer në shtëpi apo magazina të braktisura. Top Story ka parë nga afër vendet ku janë kryer këto krime mostruoze duke siguruar kështu dhe dëshmi nga viktimat e asaj periudhe.

“Bandat e Lushnjes” – Lufta e përgjakshme mes Aldo Bares dhe Artur Dajës, mbi 50 viktima – Top Story
21/01 22:00
Top Story – “Shqipja e rrezikuar” – Mbi 500 mijë fjalë të huaja, kanë deformuar gjuhën tonë
14/01 22:00
Top Story – “Vjedhje me tendera” – Ja si grabiten 300 mln euro çdo vit nga institucionet
07/01 22:00
Top Story – “Tregu i bebeve” – Si abuzohet me fertilizimin in vitron dhe surrogacinë
24/12 22:05
Top Story – “Plumba mbi drejtësinë” – Inskenimi i atentateve ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve
17/12 22:00
“Ndërtues që vrasin” – Njihuni me të babëziturit e pallateve në Durrës – Top Story
10/12 22:00
Top Story – “Pabesia” – Pamje dhe rrëfime të patransmetuara, për 51 viktimat e tërmetit
03/12 22:44
“Misteret e Bllokut” – Privilegjet, aleancat, martesat politike dhe intrigat e regjimit – Top Story
19/11 21:59
“Dueli Rama-Meta” – Thikat pas shpine, pabesitë, darkat dhe marrëveshjet okulte – Top Story
12/11 22:07
“Vaji i kanabisit” – Në Shqipëri tregtohet ilegalisht, në Maqedoni fitohen miliona euro – Top Story
05/11 22:00
“Monopoli i Rinasit” – Hije skandali mbi koncesionin, miliona euro fitime – Top Story
29/10 22:00
“Zhdukja e Remzi Hoxhës” – Ky dokumentar tregon të vërtetën e kësaj ngjarje – Top Story
22/10 22:00
“Zhdukja e Remzi Hoxhës” – Ky dokumentar tregon të vërtetën e kësaj ngjarje – Top Story
22/10 13:39
“Zhdukja e Remzi Hoxhës”, të martën, ora 21:00 në Top Story
20/10 18:48
“Dibra 184” – Përgjimet, hetimet, roli i Ymer Lalës dhe rrëfime ekskluzive – Top Story
15/10 22:15
“Tkurrja e Shqipërisë” – Brenda pak viteve, vendi ynë do të ketë rreth 1 milion banorë – Top Story
08/10 22:06
“Soros dhe Shqipëria” – Si kanë përfituar nga fondacioni, Rama, Veliaj, Basha dhe Meta – Top Story
01/10 22:15
“Grabitqari i Londrës” – Historia e vlonjatit Astrit Kapaj, tmerrin e vilave luksoze – Top Story
24/09 22:21
“Skandalet e diplomacisë” – Një investigim për emërimet & abuzimet në shërbimin e jashtëm – Top Story
17/09 22:15
“Përdhunimet e serbëve” – Rrëfime të llahtarshme, nga ngjarjet e luftës në Kosovë – Top Story
10/09 22:36