Pallati i pabanueshëm në Durrës, banorët heqin orenditë e shtëpive
04/12/2019 20:07

Një tjetër pallat në Golem, Durrës është shpallur i pabanueshëm ditën e sotme dhe banorët kanë nisur të heqin orenditë nga shtëpitë e tyre. Elda Menga ndodhet së bashku me zotin Stefan, të cilit i është dëmtuar pallati jo vetëm nga tërmeti i 26 nëntorit por edhe nga ai i shtatorit. “Problemi jonë është që tani janë plasur kolonat dhe janë plasur dhe në katin e parë banim. Nuk kemi ku të jetojmë. Kati i parë nuk ka qenë i banueshëm, po ndërtohet tani. Shiriti është vendosur para dy ditësh, pasi janë parë ndërtesat që janë të pabanueshme. Tani presim ekspertizën e Tiranës të shohim të shohin kolonat sepse kanë plasur”. Zoti Stefan tregon se ka një javë që familjen e ka dërguar në Tiranë sepse nuk kanë kur të rrinë. “Familjen e kam në Tiranë ka një javë sepse nuk kishim ku të rrinim. Të shohin pallatin nëse i banueshëm ose jo sepse kemi ngelur jashtë s’kemi ku të rrimë”, shprehet ai.

Me 221 km/h, policia post-bllok në Sauk: Mos shpejto të arrish aksidentin
12/12 09:27
Basha nuk ulet me Ramën: Jo takim për vota
11/12 19:50
Debat për ligjin e online/ Grupet e interesit kërkojnë ndryshime
11/12 19:49
Shtëpia, sigurim i detyrueshëm/ Propozohet pagesa 25 euro në vit për mbrojtjen nga tërmetet
11/12 19:47
Luigi Di Maio: Të fuqizojmë luftën kundër krimit dhe korrupsionit
11/12 19:21
Veliaj ndez dritat e festës te parku i Liqenit Artificial
11/12 18:55
Aksidenti në Berat/ I preu rrugën ambulancës, jepet masa e arrestit për shoferin serb
11/12 18:12
Rindërtimi në Durrës/ Bashkia punëson specialistë për të riparuar dëmet
11/12 16:29
Bashkia Tiranës zhvendos nga konvikti 15 në një banesë me qira familjen Gjergjo
11/12 16:16
Rama: Ndërtojmë shtëpi të reja/ Kryeministri takon të pastrehët e tërmetit në Mamurras
11/12 15:45
Gjykata e Lezhës jashtë funksionit/ Tërmeti i dëmtoi rëndë kolonat. Dalin jashtë gjyqtarët
11/12 15:35
Tërmeti/ Ministri Çuçi bën bilancin: Deri më tani janë 20 miliardë lekë për rindërtimin
11/12 15:31
Tërmeti/ Soreca me Di Maion në Vorë: Italia që nga dita e parë pranë Shqipërisë
11/12 15:27
Shtëpitë e reja për të pastrehët/ Jo në pallate, më të lira dhe të mobiluara e çelsa në dorë
11/12 15:23
“Vetëm unë jam ‘i zi’ të flas edhe unë”/ Rama banorit rom: Ti je si shpirt, hajde ulu këtu afër meje
11/12 14:54
Rindërtimi në Durrës/ Bashkia punëson specialistë për të riparuar dëmet
11/12 13:58
Dvorani në prokurori/ Dje dha shpjegimet e tij edhe presidenti Meta
11/12 13:57
Top Story/ Ndërtuesi Pilo Keri, si abuzoi me cilësinë e ndërtimeve në Durrës
11/12 13:19
“Kam lënë punën në Zvicër, as ndihma, as çadra”/ Rama-banores: Nuk e pranoj…
11/12 13:18
Kostot e fiskalizimit/ Kompanitë: Softi 1265 euro, financat e përgënjeshtrojnë shifrën
11/12 13:03