Pallati i pabanueshëm në Durrës, banorët heqin orenditë e shtëpive
04/12/2019 20:07

Një tjetër pallat në Golem, Durrës është shpallur i pabanueshëm ditën e sotme dhe banorët kanë nisur të heqin orenditë nga shtëpitë e tyre. Elda Menga ndodhet së bashku me zotin Stefan, të cilit i është dëmtuar pallati jo vetëm nga tërmeti i 26 nëntorit por edhe nga ai i shtatorit. “Problemi jonë është që tani janë plasur kolonat dhe janë plasur dhe në katin e parë banim. Nuk kemi ku të jetojmë. Kati i parë nuk ka qenë i banueshëm, po ndërtohet tani. Shiriti është vendosur para dy ditësh, pasi janë parë ndërtesat që janë të pabanueshme. Tani presim ekspertizën e Tiranës të shohim të shohin kolonat sepse kanë plasur”. Zoti Stefan tregon se ka një javë që familjen e ka dërguar në Tiranë sepse nuk kanë kur të rrinë. “Familjen e kam në Tiranë ka një javë sepse nuk kishim ku të rrinim. Të shohin pallatin nëse i banueshëm ose jo sepse kemi ngelur jashtë s’kemi ku të rrimë”, shprehet ai.

LSDM dhe BDI afër marrëveshjes? Vijojnë negociatat për qeverinë e re në Shkup
10/08 22:25
Top News – Shërohet nga covid 19/ Thirrja e Ralf Gjonit-zbatoni masat
10/08 22:12
Përshkallëzohet tensioni! 5 anije turke hyjnë në ujërat grekë
10/08 21:50
Top News – Trajtimi me plazmë/ Meta-të shkohet drejt zbatimit te saj
10/08 21:26
125 raste të reja dhe 1 humbje jete/ Mosha mesatare e të infektuarve, 47 vjeç.
10/08 19:32
Top News – Nga Kakavija në Greqi/ Do kalojnë vetëm 750 persona në ditë
10/08 18:32
Top News – Covid, trajnimi i mjekeve/ Manastirliu me mjekët italiane
10/08 17:31
Top News – Covid, 125 raste të reja/ 200 viktima nga fillimi i pandemisë
10/08 17:27
Top News – Peng grekun, 1.3 mln euro/ Sekuestro pasurive të 3 fierakëve
10/08 16:39
Parfumet e verës/ Këshillat për aromat në ditët e pushimeve
10/08 16:22
Pogradec/ Sherr mes dy personave, plagosen në kokë e këmbë me mjete të mprehta
10/08 16:21
Covid-19/ MSH: 125 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit
10/08 16:16
Top News – Covid në Kosovë/ 14 viktima e 172 raste të reja
10/08 16:08
Nis puna për tunelin Kardhiq-Delvinë/ Projekti ishte bllokuar pas padive
10/08 15:45
Pyjet e Gjirokastrës po dëmtohen/ Rreth 6 mijë hektarë me pisha, nuk ekzistojnë më
10/08 15:38
Shkarkohet gjyqtari i Dajtit/ Aleks Nikolli i Apelit të Shkodrës, nuk shpjegon dot pasurinë
10/08 15:35
“Shembeni pallatin tonë”/ Banorët e një pallati të dëmtuar në Durrës kërkojnë ekspertizë të huaj
10/08 15:25
Burg për vrasësin e nënës/ Olsi Çekiçi i preu kokën në fshatin Buçimas, Pogradec
10/08 15:23
Top News – Vrasësi pranon krimin/ Vrau nënën, gjykata e le në burg
10/08 14:56
Top News – Trafikantë dhe hajdutë/ 5 persona në shenjestren e OFL
10/08 14:26