Opozita, koalicion në zgjedhje. Draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
11/02/2019 19:51

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në opozitë ngarkohet të realizojë marrëveshje individuale për zgjedhjet me të gjitha partitë nënshkruese të platformës së bashkëpunimit.

Rama: Më 30 qershor ka zgjedhje. Burg kush prish votimet
25/04 20:57
Bashkohen aleatët e PD. Krijojnë grupimin e qendrës së djathtë
25/04 19:53
Protesta e opozitës në 5 qarqe, bllokohen rrugët
25/04 18:11
Nis Reforma Zgjedhore. Opozita e re, marrëveshje me mazhorancën
25/04 17:55
Debat për reformën zgjedhore në Kuvend
25/04 12:16
Patozi: Bindja Demokratike, kundër kontrollit nga PS dhe PD
23/04 19:44
PD krijon koalicionin opozitar. Basha: Në zgjedhje me kushte. Do të pengojmë votën fasadë
23/04 19:17
Partia e Patozit hyn në zgjedhje
23/04 15:26
Politikani gjerman, kritika Mogherinit: Ka nxitur planet për shkëmbim territoresh
22/04 19:35
PD ndryshon strategji: Tubimi i madh më 11 Maj, të enjten bllokohen akset kombëtare
22/04 17:26
“Nuk duam vetëvrasjen e kombit”. Mesazhi i Pashkëve për politikën
20/04 19:42
Zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shtyn regjistrimin e partive
20/04 17:14
Rudina Hajdari krijon parti të re. Ja emri
20/04 16:21
Ambasada Amerikane: Nxisim këdo që të regjistrohet në zgjedhjet lokale!
19/04 20:56
Dëmshpërblimet e luftës janë mbyllur. Krisafi: Greqia mund të hapë precedent me kërkesën ndaj Gjermanisë
19/04 20:02
Meta kthen “vettingun” në polici: Nuk garanton standardet për pavarësi dhe paanshmëri
19/04 18:31
Senatorët francezë: Vizat nuk kthehen! Vendimi i Holandës, i njëanshëm
18/04 20:39
PD, në zgjedhje me kushte. Basha: Nuk do të lejojmë mbajtjen e zgjedhjeve fasadë
18/04 20:08
Vizat, sinjal për negociatat/ Analistët: Vendimi i Holandës shtyn nisjen e bisedimeve
17/04 19:54
Cakaj: Vizat, KE-ja do të rrëzojë Holandën!
17/04 19:37