Open/ Historiani Milo: Politikisht, debati fokusohet te periudha pas 29 Nëntorit. I bien fyellit…
29/11/2018 22:15

I ftuar në studion e emisionit “Open” të moderatores Eni Vasili, historiani Paskal Milo është shprehur se nuk dëshiron të flasë dhe të debatojë politikisht, por bazuar mbi historinë. 29 Nëntori sipas tij duhet parë thjesht dhe vetëm si përvjetor i Çlirimit të Shqipërisë para përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

Profesori i sizmologjisë: Ja kur parashikohet që tërmeti të godasë sërish
10/12 13:28
“Burgaxhi është”, Bushati flet për arkitektin të cilit Qeveria i ka besuar projektet kryesore
09/12 22:59
“Jeni drejt rrugës duke ngritur Qytet Stalin”, Abilekaj përplaset me Spiropalin
09/12 22:55
Spiropali kundër Braçes, Milot-Balldre nuk do të anulohet
09/12 22:50
“Njerëzit nuk donin bashkimin e fondeve”, Arbër Hajdari tregon se ku do të fokusohet puna
09/12 22:47
Përse qytetarët besojnë më shumë Elvis Naçin dhe Arbër Hajdarin se sa Qeverinë? Debate në Open
09/12 22:42
Nga do t’i gjejë Qeveria paratë për të prekurit nga Tërmeti? Spiropali debaton me analistët
09/12 22:38
Apartamentet stok, zgjidhja qe u propozua ne Open dhe u “perqafua” nga Kryeministri Rama
07/12 12:39
Open/ “Rindërtimi pas tërmetit”, analiza, ide dhe debate mes gazetarëve dhe zyrtarëve
06/12 13:35
“Po ngjallni panik duke fshehur gjurmët e krimit”, debat Klosi-Bushati
05/12 23:45
A do të vendoset drejtësi për “shkaktarët” e viktimave? Flasin Bushati, Sejamini dhe Luarasi
05/12 23:44
Inxhiniëri: Prishja e ndërtesave që janë në kembë është e nxituar. Ndërtesat nuk janë numra
05/12 23:41
Sejamini: Rama po e “shfrytëzon” tërmetin për të vendosur në jetë planin e vet të ndërtimit
05/12 23:17
“Këtu je bllof o Klos”, Bushati dhe Klosi replika për Komitetin e Rindërtimit
05/12 23:17
Bushati ja thotë në sy Ministres Margariti: Qeveria nuk ka mësuar asgjë nga tragjedia
05/12 23:17
Klosi dhe Sejamini debatojnë ashpër në Open. Gatishmëria e Qeverisë ndryshon nga komshiu
05/12 23:15
“Tragjedia u shkaktua nga ndërtesa që nuk duhet të ekzistonin”, deklarata e fortë e Sejaminit
05/12 23:14
Ministri Klosi flet për dëmet që i shkaktoi tërmeti banesës së tij dhe bën një apel
05/12 23:13
Anila Hoxha raporton nga shtëpia me shirit e Kryeprokurores që drejton hetimet për Tërmetin
05/12 23:12
OPEN/ Rindërtimi i banesave dhe gjetja e parave fut në debate të forta të ftuarit në Open
05/12 08:33