Nominohen autorët për konkursin e veprës më të mirë dedikuar Skënderbeut
10/07/2018 15:21

Akademia e Shkencave ka shpallur këtë të martë veprat dhe autorët e nominuar për botimin më të suksesshëm, dedikuar figurës së heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Kjo nismë vjen në kuadër të vitit mbarëkombëtar “Skënderbeu”, gjatë të cilit Akademia do të organizojë një sërë aktivitetesh.

“Gusht, portret familjar”. Regjisori Spiro Duni sjell komedinë e zezë
16/02 20:16
“Zgjimi” kinez në Tiranë
15/02 15:40
“36 trëndafila dashurie”. Shën Valentini i dy bashkëshortëve prej tri dekadash
14/02 20:27
Wake Up/ Alda Bardhyli: Librat më të bukur të dashurisë që mund të dhuroni
14/02 10:54
Arti shqiptar në Milano
13/02 15:54
“Medalja e Mirënjohjes” për ikonën e humorit Skënder Sallaku
12/02 15:34
“Shkumsi” në Teatrin e Prishtinës
12/02 15:32
Përkujtohet Musine Kokalari, gruaja që kundërshtoi komunizmin
12/02 15:26
Art zviceran në Tiranë
11/02 15:32
Wake Up/ Eneda Tarifa mes këngës dhe moderimit
11/02 12:55
Wake Up/ Mjeshtri karatesë Enver Cakiqi libër-manual për Karatenë
11/02 12:53
‘Testamenti i ri’ në Korçë. Komedi me aktorët e shquar
10/02 21:49
Vitrina e Librit, 10 Shkurt 2019
10/02 21:25
Premiera e “Dhoma 12”; Shfaqja e koreografëve, Manjola Hasani dhe Ezdalin Gorani
10/02 21:18
Premiera e “Dhoma 12” në TKOB, mirëpritet nga spektatorët e shumtë
10/02 14:29
Ndahet nga jeta Kiço Blushi. Shkrimtar, publicist, skenarist dhe aktivist politik
09/02 16:09
Premiera e “Dhoma 12”. Shfaqja nëArturbina e Manjola Hasanit dhe Ezdalin Goranit
08/02 15:41
Wake Up/ Poetja Luljeta Lleshanaku, në finale të “Pen America 2019”
08/02 12:24
Wake Up/ Leka Bungo: “Testamenti” im për gruan
07/02 12:58
Edicioni i 7 i “ICT Awards”, mundësi për talentet e teknologjisë dhe informacionit
07/02 12:41