Negociatat/ “PO” gjermane për Shqipërinë, por me 9 kushte
18/09/2019 20:19

Korrespondentja e “DW” në Berlin, Anila Shuka, raportoi për Top Channel ekskluzivisht se mes deputetëve të grupit më të madh politik, CDU/CSU, në Gjermani, po diskutohet një paketë me 9 kushte për t’i thënë “PO”, Shqipërisë për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian.

PD nuk shkon në komision/ Reforma zgjedhore, aleatët e vegjël mendojnë ndryshe
23/10 15:20
Nisma kundër blerjes së votave/ “Sponsorizuesit e partive nuk përfitojnë tendera 3 vjet”
23/10 15:08
Propozimet e ekspertëve për reformën, ashpërsohet Kodi Zgjedhor për financimet gjatë fushatave elektorale
23/10 13:12
E nominuara e SHBA për ambasadore në Shqipëri, seancë dëgjimore në Senat
23/10 12:05
Grida Duma: Të nisim protestat. Të koordinohet në mënyrë emergjente alternativa me rrugën radikale
22/10 19:39
PE, rezolutë kundër Francës: Refuzimi mund të sjellë destabilizim jo vetëm në Tiranë dhe Shkup
22/10 19:01
14 shqiptarët e korruptuar sipas SHBA, lista me 100 persona që i refuzohet hyrja
22/10 13:42
Negociatat/ Basha: Po mbahemi peng nga Rama; të ndjekë Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme!
21/10 17:05
Reforma zgjedhore brenda vitit, Rama: Nuk do presim opozitën, e kanë vendin bosh
21/10 15:27
Basha kërkon zgjedhje të reja: Kushtet e BE-së, udhërrëfyesi për të dalë nga kriza
21/10 13:32
Mblidhet kryesia e PS-së/ Diskutohen zgjedhjet e brendshme në parti
21/10 13:26
Basha kërkon zgjedhje të reja :Kushtet e BE udhërrëfyesi për të dalë nga kriza
21/10 13:11
Nga 3 janari qeveri e përkohshme, mësohet emri i kryeministrit teknik?!
21/10 13:11
“Do komunikoj me Macron”, Rama sërish për negociatat: Dielli doli përsëri; asgjë nuk ndryshon në qeverisje
21/10 12:25
Tri grupe për Reformën Zgjedhore/ Ekspertët po kthejnë rekomandimet e ODIHR në amendamente ligjore
20/10 15:31
Diplomati bullgar: Po shtyjmë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt Rusisë, Turqisë dhe Iranit
20/10 12:20
Në Shqipëri s’ka zgjedhje/ Ministri Cakaj: Dështimi jo për fajin tonë
19/10 15:13
Conte: 2 vende me shumicë myslimane kanë ëndërr të futen në BE, takimi i djeshëm gabim historik
18/10 16:11
Nga PPE kritika për Francën “politika franceze izolon vendin”
18/10 12:22
Takimi i BE në ngërç/ Debate të nxehta mes liderëve të BE për Shqipërinë
18/10 12:14