“Monopoli i Rinasit” – Hije skandali mbi koncesionin, miliona euro fitime – Top Story
29/10/2019 22:00

Top Story shfaq në këtë dokumentar skandalet e një koncesioni, atë të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës. Nëpërmjet dokumentave ekskluzive, kontratës koncesionare dhe raporteve të auditit, ky dokumentar zbërthehen të gjitha arsyet se përse shqiptarët paguajnë biletat më të shtrenjtat në Europë. Ajo që sot ngrihet si skandali më i madh, ka të bëjë me faktin se kush janë pronarët e rinj të RINAS-it, pas shitjes së aksioneve nga gjermanët në vitin 2016. Top Story do të publikojë për herë të parë dokumentat sesi është kryer ky transaksion dhe kush fshihet realisht pas këtij koncesioni. Një tjetër pikë e fortë e dokumentarit është raporti konfidencial i auditit ndaj koncesionarit, kur në vetëm 12 vite, ka arkëtuar plot 380 milionë euro. Siguria në aeroportin e vetëm të Shqipërisë dhe publikimi i një video ekskluzive, hedh dritë mbi grabitjen e bujshme të parave në vitin 2016. Pjesë e dokumentarit, do të fokusohet edhe tek roli i CEO-së së RINAS-it, Rolf Castro, si e ka menaxhuar aeroportin vitet e fundit.

“Haklajt e Tropojës”, Pj.3 – Ekskluzive, si u tradhëtua Fatmir Haklaj nga kunati i tij – Top Story
18/02 22:03
“Haklajt e Tropojës”, Pj.2 – Vrasja e Azem Hajdarit dhe konflikti me fisin Hyka – Top Story
11/02 22:00
“Haklajt e Tropojës”, Pj.1 – Flet ekskluzivisht Zylfie Haklaj, si nisi seriali i vrasjeve -Top Story
04/02 22:00
“Muxhahedinët e Shqipërisë” – Rrëfime të rralla dhe pamje ekskluzive të kampit në Manëz – Top Story
28/01 22:10
“Bandat e Lushnjes” – Lufta e përgjakshme mes Aldo Bares dhe Artur Dajës, mbi 50 viktima – Top Story
21/01 22:00
Top Story – “Shqipja e rrezikuar” – Mbi 500 mijë fjalë të huaja, kanë deformuar gjuhën tonë
14/01 22:00
Top Story – “Vjedhje me tendera” – Ja si grabiten 300 mln euro çdo vit nga institucionet
07/01 22:00
Top Story – “Tregu i bebeve” – Si abuzohet me fertilizimin in vitron dhe surrogacinë
24/12 22:05
Top Story – “Plumba mbi drejtësinë” – Inskenimi i atentateve ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve
17/12 22:00
“Ndërtues që vrasin” – Njihuni me të babëziturit e pallateve në Durrës – Top Story
10/12 22:00
Top Story – “Pabesia” – Pamje dhe rrëfime të patransmetuara, për 51 viktimat e tërmetit
03/12 22:44
“Misteret e Bllokut” – Privilegjet, aleancat, martesat politike dhe intrigat e regjimit – Top Story
19/11 21:59
“Dueli Rama-Meta” – Thikat pas shpine, pabesitë, darkat dhe marrëveshjet okulte – Top Story
12/11 22:07
“Vaji i kanabisit” – Në Shqipëri tregtohet ilegalisht, në Maqedoni fitohen miliona euro – Top Story
05/11 22:00
“Monopoli i Rinasit” – Hije skandali mbi koncesionin, miliona euro fitime – Top Story
29/10 22:00
“Zhdukja e Remzi Hoxhës” – Ky dokumentar tregon të vërtetën e kësaj ngjarje – Top Story
22/10 22:00
“Zhdukja e Remzi Hoxhës” – Ky dokumentar tregon të vërtetën e kësaj ngjarje – Top Story
22/10 13:39
“Zhdukja e Remzi Hoxhës”, të martën, ora 21:00 në Top Story
20/10 18:48
“Dibra 184” – Përgjimet, hetimet, roli i Ymer Lalës dhe rrëfime ekskluzive – Top Story
15/10 22:15
“Tkurrja e Shqipërisë” – Brenda pak viteve, vendi ynë do të ketë rreth 1 milion banorë – Top Story
08/10 22:06