Meta në “Open”: Ja pse nuk e dekretova Lleshin. Nuk mund të shkelja Kushtetutën
15/11/2018 22:26

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në Open të gazetares Eni Vasili, u shpreh se nuk do të ja lejonte asnjëherë vetes të shkelte Kushtetutën, teksa po fliste për çështjen e dekretimit të kandidaturës së Sandër Leshit si ministër i Brendshëm.

Albin Kurti tregon në Open se çfarë do të ndodhë së shpejti me Presidentin Thaçi
21/11 23:17
Kurti-Çilit: Po ta shohësh filmin vetëm në fund, të dhimbset krimineli që vritet nga polici, debati
21/11 23:11
‘Shpërthen’ Dudushi, Kurti e ironizon: Albani nuk është me PDK-në
21/11 23:10
Deklarata e fortë e Albin Kurtit në Open: Në prokurori do përfundojnë edhe përfaqesuesit e VV
21/11 23:09
Albin Kurti shuan një herë e përgjithmonë zërat që e lidhnin Ditmir Bushatin me Vetëvendosjen
21/11 23:05
Kur do ta filloni reciprocitetin dhe si? Çili pyet Kurtin nëse është i realizueshëm ky premtim
21/11 22:25
Kurti: “Shengeni Ballkanik” platformë për Jugosllavinë e Re. Ja çfarë thotë për takimin e Durrësit
21/11 22:19
“Bashkimi Kombëtar” dhe tezat e Vetëvendosjes përplasin Kurtin me analistët
21/11 22:17
Bushati: Albin Kurti po përdor gjuhën e drunjtë, po i hedh kova me ujë të ftohtë…
21/11 21:58
Ja çfarë thotë Albin Kurti për bashkimin kombetar tani që pret të veshë “kostumin e Kryeministrit”
21/11 21:58
“Lajthitje e Vetevendosjes”, Albin Kurti i përgjigjet deklaratave të kryeministrit Rama
21/11 21:51
Albin Kurti në Open: Për besë nuk i kam ndjekur zhvillimet politike në Shqipëri
21/11 21:45
Bushati-Metës: Po i thoni Shqiptarëve se votimi 5 me 0 për ju, është bërë me gjyqtarë të kapur?
20/11 16:55
Open – Akuzat e forta të Metës. “Vagabondë ndërkombëtarë, i kam përkëdhelur më shumë seç duhet”
19/11 07:12
“Pjesën më destruktive të Opozitës e kam në shtëpi”, ja çfarë thotë Meta për Kryemadhin
18/11 23:34
Rakipllari-Metës: Përplasje me Ramën keni vetëm kur ndaheni, jo kur jeni bashkë
18/11 23:33
Meta: Parlamenti shpërndahet me dekret të Presidentit. “Zgjidhje referendumi”
18/11 23:29
“Një nga 3 rrugët që i ngelet Shqiptarëve është që të marrin armët”, Meta sqaron deklaratën e fortë
18/11 23:29
Bushati i përmend Metës dorëheqjen. Meta: Po më kërkon të bëj rolin e kreut të Opozitës
18/11 23:17
Meta “zbërthen” përplasjet për Gjykatën Kushtetuese dhe ja hedh fajin Kuvendit, ndërhyn Dudushi
18/11 23:16