Memorial kujtese në nder të Astrit Deharit, ish-aktivisti i LV
28/10/2019 20:05

Në shenjë solidarizimi me familjen e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, qytetar dhe aktivist, qytetarë të shumtë janë mbledhur për të ndezur qirinjtë pranë memorialit të ngritur për të. Në këtë takim ata kanë paralajmëruar marshim në datën 5 nëntor, tek sheshi Skëndërbeu, në orën 12, në këtë tre vjetorin, ku ai u gjet i vdekur në Burgun e Prizrenit. Ky aksion simbolik ka ardhur pas ekspertizës së Institutit të Mjekësisë Ligjore, se gjasat që Dehari të ketë kryer vetëvrasje janë të pakta, e po ashtu nuk hidhet poshtë mundësia se një person I tretë ka gisht në vdekjen e tij. Si rrjedhojë Instituti ka kërkuar rihetim për rastin Dehari, për të cilin Mjekësia ligjore e Kosovës deklaroi vetvrasjen.

Gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë/ Ekspertët kërkojnë mbylljen. Pritet vendimi i qeverisë Hoti
11/07 19:37
Top News – Kreu i LDK me covid/ Haradinaj lutet për Mustafën
10/07 22:57
Lehtësohet spitali i Prishtinës/ Pacientët me Covid-19 shpërndahen edhe në qytete të tjera
10/07 19:55
Top News – Kosovë/ Isa Mustafa infektohet me Covid-19
10/07 15:37
Top News – Takimi Hoti-Vuçiç/ ‘Kryhet’ Parisi, shtyhet Brukseli!
10/07 14:29
Top News – Viola von Cramon: Kosova është shumë e interesuar për marrëveshje me Serbinë
10/07 11:31
Top News – Covid-19 në Kosovë/ 8 viktima, 200 raste të reja
10/07 11:13
Top News – Hoti dhe Vuçiç takohen sot virtualisht
10/07 10:30
Top News – Kuvendi i Kosovës/ Miraton rezolute për vlerat e UÇK
09/07 23:11
Kosovë, bie ligji për Covidin/ Qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani
09/07 15:17
Top News – Qeveria e Kosovës/ Nuk miraton ligjin për pandeminë
09/07 11:45
Kosovë, ligji anti-covid/ Qeveria mblidhet të enjten për ta kaluar më as në parlament
08/07 19:48
Top News – Thaçi thirret në Hagë/ Të hënën pyetet nga prokuroret
08/07 19:44
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajcak takime në Berlin
08/07 15:06
Top News – Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Avdullah Hotin
08/07 14:47
Vdekja e 4 pacientëve me Covid/ Kosovë, Ish drejtori i shërbimit spitalor: Jo për shkak të aparaturës
07/07 19:40
Rikthimi i kufizimeve në Kosovë/ Pronarët e restoranteve kundër vendimit të qeverisë
07/07 13:15
Top News – Humb jetën një ushtar amerikan në Kosovë
07/07 12:44
Rikthimi i kufizimeve në Kosovë/ Pronarët e restoranteve kundër vendimit të qeverisë
06/07 22:27
Top News – Hoti në Paris/ Takim me Macron para dialogut
06/07 18:25