“Luani i Hollivudit”/ Kirk Douglas mbush 103 vjeç
09/12/2019 18:05

75 filma, një OSCAR për karrierën 20 vite më parë, një “Golden Globe” në 1957 dhe një për karrierën në 1968, Issur Danielovitch Demsky, ose siç e njohim të gjithë Kirk Douglas, mbush plot 103 vjec. Luani i Hollivudit, Spartaku legjendar, është fituesi më jetë gjatë i një çmimi OSCAR, ende në jetë. I martuar me producenten Anne Buydens, që mbush 101 vjeç vitin e ardhshëm, e me të cilën jeton prej 65 vitesh, aktori ka shprehur dëshirën për të festuar me një darkë të thjeshtë familjare. Michael Douglas, djali i madh i tij, 75 vjeç, ka treguar disa detaje. Babai im mu lut të mos organizoj një festë për 103 vjetorin e tij. Më kërkoi vetëm një darkë për tu mbledhur të gjithë bashkë. Ndërkohë, në Instagram, nipi Cameron Douglas, djali i Majkëllit, ka uruar gjyshin me disa foto: Gëzuar ditëlindjen gjysh, je një dhuratë për gjithë botën – shkruan ai dhe shton: një far që më drejton dhe burim frymëzimi për mua. Të dua shumë”.

Gjyqi i Trump në senat/ SHBA, të martën palët do të paraqesin argumentat
17/01 20:25
Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës. U rregjistrua duke tallur presidentin e vendit të tij
17/01 20:24
Lideri suprem i Iranit udhëheq faljen e xhumasë, për herë të parë që nga viti 2012
17/01 18:40
“Detektivi” holandez zbulon librin e vjedhur të shekullit të XV, me vlerë 1mln euro
17/01 18:37
Festivali në Spanjë – Kalorës dhe kuaj hidhen mes flakëve, mendohet se mbron kafshët nga sëmundjet
17/01 18:27
Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!
17/01 18:21
Avionë që fluturojnë si zogj! Një ëndërr, një hap më pranë realizimit
17/01 18:13
Restoranti i “papës së kuzhinës franceze” humb 3 yje Michelin
17/01 18:09
Hyrja e migrantëve nga Turqia në BE ka shënuar rritje
17/01 17:48
Mundësi për studentët shqiptarë! Punësim sezonal në Gjermani gjatë pushimeve të verës
17/01 17:45
Ministri Dendias: Greqia është e gatshme të çojë forca ushtarake në Libi
17/01 17:43
Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës. U rregjistrua duke tallur presidentin e vendit të tij
17/01 14:46
Kina regjistron rritjen më të ulët ekonomike në 29 vite
17/01 12:34
Hetimi për Trump/ Betohen senatorët, nis më 21 janar
17/01 11:58
‘Twitter’-i konservator, nuk do ketë opsion “modifiko”
17/01 11:44
Zjarret në Australi, shiu i rrëmbyeshëm kthen shpresën!
17/01 11:41
Shkalla e lindjeve në Kinë bie në nivelin më të ulët në shtatë dekada
17/01 11:27
Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë u plagosën në sulmet e Iranit
17/01 11:12
Greqi, tetë të vdekur nga gripi. 28 janë në spital në gjendje kritike
16/01 22:40
Palmer takon ambasadoren Yuri Kim, dy çështjet që u diskutuan për Shqipërinë
16/01 19:33