“Luani i Hollivudit”/ Kirk Douglas mbush 103 vjeç
09/12/2019 18:05

75 filma, një OSCAR për karrierën 20 vite më parë, një “Golden Globe” në 1957 dhe një për karrierën në 1968, Issur Danielovitch Demsky, ose siç e njohim të gjithë Kirk Douglas, mbush plot 103 vjec. Luani i Hollivudit, Spartaku legjendar, është fituesi më jetë gjatë i një çmimi OSCAR, ende në jetë. I martuar me producenten Anne Buydens, që mbush 101 vjeç vitin e ardhshëm, e me të cilën jeton prej 65 vitesh, aktori ka shprehur dëshirën për të festuar me një darkë të thjeshtë familjare. Michael Douglas, djali i madh i tij, 75 vjeç, ka treguar disa detaje. Babai im mu lut të mos organizoj një festë për 103 vjetorin e tij. Më kërkoi vetëm një darkë për tu mbledhur të gjithë bashkë. Ndërkohë, në Instagram, nipi Cameron Douglas, djali i Majkëllit, ka uruar gjyshin me disa foto: Gëzuar ditëlindjen gjysh, je një dhuratë për gjithë botën – shkruan ai dhe shton: një far që më drejton dhe burim frymëzimi për mua. Të dua shumë”.

Shpërthimi në Bejrut, mbi 5 mijë njerëz rrugëve të Libanit kundër qeverisë
08/08 20:58
Top News – Të ndarë nga pandemia/ BE: Të bashkojmë çiftet e pamartuara
08/08 16:11
Top News – Virologët gjermanë/ Maska, e detyrueshme në shkolla
08/08 16:09
Top News – Mauricius në alarm/ Po derdhet naftë në brigje
08/08 16:08
Top News – Amerika Latine dhe Karaibet, epidendra e re e pandemisë globale
08/08 15:54
Top News – Rrezik nga akullnaja, evakuohet resorti në Itali
08/08 15:47
Top News – Të rinjtë e shkujdesur ‘ushqejnë’ rritjen globale të Covid-19
08/08 15:40
Top News – Pavarësisht pandemisë, Kroacia e kërkuar nga turistët
08/08 15:05
Top News – Alarm në Itali, infektimet po vijnë nga jashtë
08/08 14:55
Top News – Kundërzbulimi amerikan: Rusia, Kina, Irani po përpiqen të influencojnë zgjedhjet
08/08 14:10
Top News – SHBA, dështojnë bisedimet/ Të papunët e Covid, pa asistencë
08/08 13:01
Top News – Koronavirusi në Evropë/ Gjermani, shifrat vijojnë në rritje
08/08 12:29
Top News – Shqetësime në perëndim për nxitimin e Rusisë me vaksinën
08/08 12:27
Top News- Përplaset avioni në piste/ Indi, viktima e të plagosur
07/08 23:12
Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Propozimi i djeg shtëpinë/ I riu shqiptar nuk dorëzohet
07/08 17:32
Top News – Liqeni bëhet rozë/ Paraguai, ndoshta nga kimikatet – Pa komente
07/08 17:24
Top News – Akullnaja Planpincieux/ Itali, ne rrezik shembjeje – Pa komente
07/08 17:23
Top News – ‘Beatboxing’ për Budën/ Mjeshtëria muzikore e murgut- Pa komente
07/08 17:23
Top News – Në mes të lindjes…/ Bejrut, shpërthimi trondit spitalin – Pa komente
07/08 17:22