Lindje/ Perëndim – Zgjimi i Rusisë, influenca ruse
24/12/2018 14:09

Rusia është përpjekur që prej shembjes së Bashkimit Sovjetik të rivendosë peshën e saj në arenën ndërkombëtare. Imazhi i kolosit që rrëzohej do ta shënjonte për një kohë të gjatë, por sot, kombi më i madh i globit shfaqet shumë më i guximshëm, më i fortë dhe me besim të shtuar në vetvete.

15 mijë gropat e mistershme, zbulohen në Paqësor pranë brigjeve të Kalifornisë
13/12 16:21
SHBA njeh “gjenocidin armen”, Senati aprovon dokumentin për vrasjen e 1.5 milion njerëzve nga otomanët
13/12 15:45
Kujdes me fluturimet në Itali! Alitalia në grevë, avionët lihen në tokë
13/12 12:41
Johnson triumfon në zgjedhje, reagimet e liderëve botërorë
13/12 12:19
Triumfi i Boris Hohnson, Britania jashtë BE-së brenda 31 janarit
13/12 12:08
Konferenca e Donatorëve për tërmetin, Macron: Mbahet në fund të janarit
12/12 19:40
Britanikët votojnë, zgjedhjet e treta në pesë vjet
12/12 19:21
Weinstein dhe akuzueset, marrëveshje 25 milionë dollarëshe
12/12 19:20
Trashëgimitë botërore/ UNESCO shton në listë alpinizmin
12/12 19:19
Vullkani, Zelandë/ Operacion për marrjen e trupave
12/12 19:19
Plot 6 tonë marijuanë! Goditet grupi italo-shqiptar i trafikut të drogës, 20 të arrestuar
12/12 18:22
Britania në zgjedhje/ Konservatorët janë në avantazh
12/12 16:44
Britania në zgjedhje/ Konservatorët janë në avantazh
12/12 16:29
Shpërdorim detyre, Matteo Salvini nën hetim!
12/12 16:09
Shfaqja e cirkut të diellit/ Përgatitet spektakli për festën e krishtlindjeve
12/12 12:22
Shpërndahet parlamenti i Izraelit, zgjedhjet e reja më 2 mars
12/12 12:18
Turqia bën presion: Hakmerremi, nëse SHBA na vendos sanksione
12/12 12:15
Kush do të jetë kryeministri i ri britanik?
12/12 12:12
Trump dhe Putin, liderët që admiron Erdogan
11/12 19:45
Revista “Time” shpall personin i vitit Greta Thunberg
11/12 19:30