Kushtetuta e Kosovës/ Si mund të shkarkohet presidenti
26/02/2020 19:23

Neni 91 i Kushtetutës së Kosovës, e parasheh edhe çështjen e shkarkimit të presidentit.

Kosovë, 224 të infektuar/ Tre persona në gjendje kritike, 39 të shtruar në spital
09/04 15:37
Kosovë, 224 raste/ 6 viktima, 37 të shëruar nga koronavirusi
09/04 13:33
Kosovë, printera 3D për ventilatorë në ndihmë të pacientëve me Covid-19
09/04 01:27
Pranvera në Prishtinë/ Covid-19 e boshatis kryeqytetin për herë të parë që nga viti 1999
08/04 20:12
Top News – 170 të infektuar/ Kosovë, 5 të vdekur nga Covid-19
08/04 10:10
Malisheva, vatër pandemie/ Ka numrin më të madh të të prekurve në Kosovë
07/04 20:27
Top News – Kurti indiferent/ “Përparësi pandemia, jo politika”
07/04 20:03
Top News – Kosovë, kriza politike/ Thaçi-Kurti shkeli kushtetutën
07/04 10:43
Teatri online në Prishtinë/ Teatri i Kosovës do japë shfaqje për adhuruesit
06/04 20:25
Top News – Korona në Kosovë/ Shkon në tre numri i viktimave
06/04 13:28
Veriu i Kosovës në karantinë/ Qeveria thotë se vendimi u morr në koordinim, opozita mendon ndryshe
04/04 20:04
Top News – Kosovë, kriza në vend/ S’ka afat për Kryeministrin e ri
03/04 23:08
Top News – Mediat në Kosovë/ Pjesë e paketës së emergjencës
03/04 19:47
Kosova pret rënie deri në 4%/ Shkak mbyllja e bizneseve dhe ndalja e investimeve dëmton ekonominë
03/04 19:35
Top News – Kosovë, kriza në vend/ S’ka afat për kryeministrin e ri
03/04 13:41
Thaçi: VV të zgjedhë kryeministrin/ Presidenti i dorëzon propozimin Albin Kurtit
02/04 21:11
Top News – ‘Heqim qafe Serbinë’/ Thaçi flet për ofertën ndaj Kurtit
02/04 13:42
Top News – Korona në Kosovë/ Viktima e parë nga shtetasit serbë
02/04 13:19
Thaçi pret liderët e partive/ Konsultime për qeverinë e re
01/04 16:14
Hiqet taksa, reciprocitet/ Kosova e zëvendëson me masa ndaj pengesave tregtare Serbe
01/04 16:12