Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
26/02/2020 19:22

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet kryeministrit të atëhershëm dhe presidentit aktual, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, z. Anders Fogh Rasmussen. Mes tjerash, Kurti ngre edhe çështjen e shkarkimit të presidentit Hashim Thaçi, nëse konstatohet se ai ka bërë shkelje të Kushtetutës së Kosovës.

Kosovë, 224 të infektuar/ Tre persona në gjendje kritike, 39 të shtruar në spital
09/04 15:37
Kosovë, 224 raste/ 6 viktima, 37 të shëruar nga koronavirusi
09/04 13:33
Kosovë, printera 3D për ventilatorë në ndihmë të pacientëve me Covid-19
09/04 01:27
Pranvera në Prishtinë/ Covid-19 e boshatis kryeqytetin për herë të parë që nga viti 1999
08/04 20:12
Top News – 170 të infektuar/ Kosovë, 5 të vdekur nga Covid-19
08/04 10:10
Malisheva, vatër pandemie/ Ka numrin më të madh të të prekurve në Kosovë
07/04 20:27
Top News – Kurti indiferent/ “Përparësi pandemia, jo politika”
07/04 20:03
Top News – Kosovë, kriza politike/ Thaçi-Kurti shkeli kushtetutën
07/04 10:43
Teatri online në Prishtinë/ Teatri i Kosovës do japë shfaqje për adhuruesit
06/04 20:25
Top News – Korona në Kosovë/ Shkon në tre numri i viktimave
06/04 13:28
Veriu i Kosovës në karantinë/ Qeveria thotë se vendimi u morr në koordinim, opozita mendon ndryshe
04/04 20:04
Top News – Kosovë, kriza në vend/ S’ka afat për Kryeministrin e ri
03/04 23:08
Top News – Mediat në Kosovë/ Pjesë e paketës së emergjencës
03/04 19:47
Kosova pret rënie deri në 4%/ Shkak mbyllja e bizneseve dhe ndalja e investimeve dëmton ekonominë
03/04 19:35
Top News – Kosovë, kriza në vend/ S’ka afat për kryeministrin e ri
03/04 13:41
Thaçi: VV të zgjedhë kryeministrin/ Presidenti i dorëzon propozimin Albin Kurtit
02/04 21:11
Top News – ‘Heqim qafe Serbinë’/ Thaçi flet për ofertën ndaj Kurtit
02/04 13:42
Top News – Korona në Kosovë/ Viktima e parë nga shtetasit serbë
02/04 13:19
Thaçi pret liderët e partive/ Konsultime për qeverinë e re
01/04 16:14
Hiqet taksa, reciprocitet/ Kosova e zëvendëson me masa ndaj pengesave tregtare Serbe
01/04 16:12