Hipertensioni, kufizoni kripën/ Rritet numri i shqiptarëve me probleme nga tensioni
15/06/2019 13:11

Numri i qytetarëve që vuajnë nga hipertensioni është i lartë, madje nuk kursen as moshat e reja. Sipas mjekëve lidhet me rritjen e jetëgjatësisë, por shkak kryesor është stili i jetesës dhe kuzhina mesdhetare që ne përdorim, ku çdo ushqim përmban kripë.

Makina në flakë në autostradën Tiranë Durrës
19/11 14:25
Mustangu mitik, në një version tërësisht elektrik
19/11 14:19
Shkodër/ Lutje e përbashkët dhe rrëfime, liderët fetarë takohen me delegacionin amerikan
19/11 12:56
Redjan Rrajës/ Kejvina Kthjellës i kthehet vetëm telefoni, prokuroria mban në sekuestro makinën
19/11 12:45
Elbasan/ Pa çati prej motit të keq, familja Shuli kërkon ndihmë
19/11 12:16
Trotuaret me gropa të Lezhës/ Në qytet e vështirë të ecësh natën
19/11 12:14
Rrugët me gropa të Elbasanit/ Në harresë edhe lagjet pranë qendrës
19/11 12:11
Reshje shiu dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
19/11 12:11
182 km/h në hyrje të Tiranës, policia: Është e papranueshme
19/11 11:37
Cakaj pret Linde në Tiranë: BE diskriminuese ndaj Kosovës
19/11 10:59
“Non grata” nga Meta, Boshardt: OSBE është për dialog
18/11 23:03
Bushi dhe Bogdani kujtojnë kur nisën karrierën: Së fundi Tirana po krenohet për shumë gjëra
18/11 22:05
Deklarimi në Top Channel. I dërguari Trump për fenë: Deradikalizimi i vështirë
18/11 20:48
Pasi siguroi vazhdimësinë e portës kuqezi, Foto Strakosha ka një mesazh
18/11 19:58
Viruset po bëhen rezistentë/ Mjekët: Kujdes me antibiotikët, mos i përdorni pa vend
18/11 19:42
Hashash në shkollë/ Shitet pranë shkollës së turizmit në orën e pushimit
18/11 19:41
AKU bllokon helmet e ndaluara/ U kapën në doganën e Hanit të Hotit, kthehen mbrapsht
18/11 19:35
Radhë rraskapitëse në hipotekë në Vlorë/ Nuk regjistrohen pronat me vendim gjykate
18/11 17:50
“Kombëtarja” mbjell pemë, Veliaj bën bashkë legjendat e futbollit shqiptar
18/11 16:08
Taksat për të dypunësuarit, Tatimet bëjnë gati modelin e ri. Nis nga një janari
18/11 15:47