Hapen zyrat e reja të Njësisë 14, lehtësi shërbimesh për Astirin, Yzberishtin dhe Unazën e Madhe
18/01/2019 15:26

Banorëve të zonës së Astirit, Unazës së Madhe dhe Kasharit nuk do t’u duhet të shkojnë deri në Kombinat për të marrë një certifikatë apo shërbime të tjera që ofrohet nga njësia administrative. Bashkia e Tiranës ka hapur Njësinë Administrative Nr.14, e cila do të mbulojë me shërbime rreth 70 mijë banorë. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj pa nga afër mjediset dhe kushtet që ofrojnë zyrat e reja të kësaj njësie, ndërsa theksoi se qytetarët do të marrin një shërbim shumë më të shpejtë dhe cilësor.

Fshati ku nuk ka filluar shkolla/ Klos, prindërit nuk i çojnë fëmijët se nuk ka banjo dhe drita
20/09 14:05
Mes burimeve pa ujë/ Labova e Vogël e merr ujin me tuba plastike
20/09 14:03
Universitetet, 18 mijë vende të lira/ Nis raundi i dytë i regjistrimeve për studentët
20/09 13:50
Huawei Mate 30, telefoni i parë pa “Google”
19/09 19:44
Kadastra e Lezhës, endje pa fund/ Punë që nuk mbaron në asnjë stinë
19/09 12:36
Rimbursimi, dy herë në vit te mjeku/ Ndryshon rregullorja për të sëmurët kronikë
19/09 12:23
Digitalb për Kolonjën/ Promovohet super oferta e dedikuar për çdo familje kolonjare
19/09 10:54
Vrapim në shtigjet e Voskopojës, garues nga 20 vende të botës, mes tyre edhe një 83 vjeçar
15/09 23:19
Studentja që njeh vetëm notën 10/ Ekselentja e diplomuar për mjekësi me ofertë nga Gjermania
15/09 23:14
Emocionet e klasës së parë/ Fëmijët mbyllin pushimet dhe bëhen gati të nisin shkollën
15/09 23:12
Plazh në vjeshtë/ Në Durrës pushues të shumtë këtë fundjavë
15/09 23:10
Plastika për suvenire/ Nisma e të rinjve në Tepelenë për të shpëtuar nga ndotja
15/09 12:16
Mbyllet raundi i parë i regjistrimeve/ 15 mijë maturantë zgjedhin degët, 8 mijë të tjera kanë fazën e dytë
15/09 12:10
Digitalb ndihmon jetimët/ Kavajë, libra dhe çanta për ditën e parë të shkollës
14/09 12:11
Ankthi i fëmijëve për shkollën/ Pediatrja e njohur: Prindërit të shmangin autoritetin përmes frikës
08/09 22:35
“Ilegal Techno” në Vilë Bashtovë. Mijëra të rinj nga e gjithë bota festojnë në plazhin shqiptar
05/09 20:01
Publikohet raporti final/ OSBE: 20 rekomandime për 30 qershorin
05/09 08:45
“Dua të bëhem polic”, hyjnë në provim 2120 kandidatë. Zgjidhen 500
04/09 08:34
Ekselentët drejt Moskës/ Gjimnazistët e Tiranës në olimpiadën e Metropoleve
01/09 22:28
Në taksinë e Elvis Presley/ Por s’mund të jesh pasagjer po nuk ke dëgjuar një këngë të artistit
01/09 22:16