Hajdutët e kishave/ Në pak ditë grabiten disa objekte kulti
12/06/2019 15:58

Së fundmi, preh e vjedhjeve kanë rënë edhe objektet e kultit. Në vetëm një javë, dy kisha në Durrës, ajo ortodokse dhe ajo katolike janë vjedhur. Hajdutët kanë marrë para duke dëmtuar arkat e besimtarëve dhe ato të qirinjve.

Vaksinë fruthi para shkollës/ ISHP: Asnjë fëmijë nuk do të pranohet pa kartele vaksinimi
18/08 15:38
Mbetjet në grykëderdhjen e Drinit/ Specialistët: Ndotja alarmante, sa më parë një zgjidhje
18/08 15:11
Qendra e re e Fierit/ Punimet drejt fundit, inaugurimi në 1 shtator
15/08 12:11
Dezinsektimi në Sarandë/ Mushkonjat kthehen në problem për pushuesit
15/08 12:08
Kalldrëmet e Gjirokastrës/ Nis ndërtimi i mozaikëve në rrugë
13/08 21:02
Rinohet Vlora e vjetër/ Restaurohen 68 objekte shekullore në qytet
09/08 15:50
Vajzat, nxënëset më të mira/ 10 më të mirët, 8 janë maturante me notën 9.8
08/08 19:59
Pushime të lira në Pogradec; Çmimet shumë herë më të ulëta se në bregun tjetër
07/08 15:44
250 fëmijë çdo ditë në urgjencë/ Ndihmë mjekësore për shkak të temperaturave dhe virozave të stinës
04/08 16:33
Digjitalizimi në Tiranë e Durrës/ Transmetimet analoge mbyllen, merrni Digitalb
04/08 13:06
Festa e lakrorit në Polenë/ Promovohet tradita në Korcë, shumë turistë vendas dhe të huaj
04/08 12:53
Kamp veror për fëmijët; E hap Bashkia e Tiranës
02/08 17:40
Piro Misha, drejtor i Bibliotekës/ U emërua nga Këshilli i Ministrave pas dorëheqjes së Persida Asllanit
02/08 06:50
Të huajt që mësojnë shqip/ Dashuria solli Danielën nga Italia në Shqipëri
01/08 20:02
Kasat elektronike/ Kostot e biznesit, ankesa për defekte në kasat e vjetra
01/08 12:10
Spille, rivalizon Durrësin/ Pushuesit: Rëra më e pastër dhe më shumë hapësirë
28/07 21:35
Spektakël në MikFest/ Interpretime nga Inva Mula, Genc Tukici dhe Dëshira Ahmeti
28/07 21:08
Busti i papërfunduar i heroit/ 7 vite në pritje të fondeve për bustin e Elmaz Boce
28/07 21:04
Rikualifikohet blloku i banimit në rrugën “Frederik Shiroka” në Njësinë 7
28/07 15:36
Emigrantët kthehen në vendlindje/ Historia e Sokolit që la Greqinë për fshatin Sinec në Kuçovë
28/07 12:56