“Golden Globes” – shpallen nominimet e këtij viti
09/12/2019 20:19

“Marriage Story,” saga zemërthyese e Netflix kryeson në nominimet për Golden Globe, me gjatë të tilla, përfshirë, dramën më të mirë, në atë që konsiderohet si pararendësja e oskarëve. The Irishman, një tjetër film i Netflix dhe Once Upon a time in Hollywood i Quentin Tarantinos, kanë secili nga pesë nominime. The Crown, Chernobyl dhe thrilleri amerikan Unbelievable, kryesojnë për sa i takon serive televizive, me nga katër nominime secili. Në garën për filmin më të mirë, përvec Marriage Story dhe The Irishman të Martin Scorceses janë edhe Jocker dhe Dy papët. Filmi i Tarantinos ndërkohë është në garë për muzikën ose komedinë më të mirë, bashkë me satirikun Jojo Rabbit, thrillerin Knives Out dhe Rocketman, biografinë e Elton John. Ndërsa në garë për titullin e regjisorit më të mirë janë Scorsese, Mendes, Tarantino dhe Todd Phillips. Yjet britanike, dominojnë në nominimet e këtij viti me Taron Egerton të Rocketman dhe Phoebe Waller Bridge, si pretendentë për cmime. Për sa i takon titullit si aktori më i mirë, në një film dramë, në garë janë Christian Bale për rolin në Ford kundër Ferrarit, Antonio Banderas, Joaquin Phoenix etj. Ndërsa Daniel Craig është nominuar në kategorinë e aktorit më të mirë në një film komedi, bashkë me Leonardo di Caprion dhe Eddie Murphyn.

Tërmeti në Turqi, të mbijetuarit strehohen në trena
27/01 15:28
“Dështon” Salvini/ Në Emilia Romania të Italisë fiton PD
27/01 14:32
Britani e Madhe/ Dalin në qarkullim 10 milionë monedha 50-centëshe për Brexit-in
27/01 14:29
Ylli i NBA që frymëzoi të gjithë/ Ja kush është Kobe Bryant!
27/01 13:12
Shuhet Kobe Bryant/ Bota shpreh dhimbje për yllin e NBA
27/01 13:07
Flet studentja nga Wuhan, epiqendra e virusit: Iu nënshtrova analizave dhe jam mirë
27/01 12:54
Çmimet Grammy/ Triumfon 18-vjeçarja Billie Eilish
27/01 11:57
Kujtohet Holokausti/ 75 vite nga çlirimi i Aushvicit
27/01 10:53
E përditësuar/ 80 të vdekur dhe 2700 raste me koronavirus në Kinë
27/01 10:32
“Hear WHO”/ Aplikacioni më i ri dedikuar…
26/01 22:47
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë
26/01 22:23
Shkon në 54 numri i viktimave në Kinë/ Epidemia “prek” Kanadanë
26/01 15:32
Alarmi nga Kina/ Virusi përhapet para se të shfaqen simptomat
26/01 15:10
Mekanizmi që shkaktoi tërmetin/ Eksperti: Origjina tek shtyrja e pllakës arabe në drejtim
26/01 12:40
Tërmeti, Turqi/ Rritet bilanci, shpëtohet 3-vjeçarja
26/01 12:34
Virusi, 90 mijë të prekur në Kinë/ Infermierja: Autoritetet thonë se janë rreth 2 mijë
26/01 12:25
Virusi, Kinë/ Dyfishohet shitja e maskave, por sa mbrojnë vërtet!
26/01 10:47
Itali/ Ekzekutohet me gjakftohtësi 45-vjeçari shqiptar, sapo del nga pragu i shtëpisë
26/01 10:28
Liderët e BE-së nënshkruajnë marrëveshjen e Brexit
25/01 20:44
Ëndërra amerikane arrihet më lehtë në Kanada
25/01 20:41