Fundjava në Dardhë, fshati malor mbulohet nga dëbora e parë
14/12/2019 19:51

Dardha, fshati i vendosur në shpatet malore të Moravës, mbetet një prej destinacioneve dimërore më të bukura në Shqipëri. Peisazhit pyjor, rrugicave të kalldrëmta dhe shtëpive të gurta u janë veshur centimetrat e para të borës çka e bën unike pamjen e këtij fshati ndërkohë që turistët e parë kanë nisur ta vizitojnë atë. Kulinaria është një prej atraksioneve kryesor e krahas pamjeve mbresëlënëse të fshatit e pak më tej pista e skive pret të gjithë të apasionuarit pas sporteve dimërore. Centimetrat e para të borës ja kanë shtuar fshatit hijeshinë e dimrit ndërsa Dardha mbetet pritëse dhe përcjellëse e një numri të lartë vizitorësh në këtë stinë. Vetëm 18 km larg Korçës aventura dimërore po pret të apasionuarit pas turizmit të bardhë, ndërkohë që rezervimet në bujtinat dhe hotelet e Dardhës nisin herët pasi në fundjavë është e vështirë të gjesh vende.

Top News – Vrasja në Gjirokastër/ Në pranga 33 vjeçari, pranoi krimin
06/08 11:23
E rëndë në Elbasan/ Makina përplas kalimtarin për vdekje dhe ia mbath nga vendngjarja
06/08 11:07
Apeli i mjekut të QSUT: Kujdes masat, epidemia do vazhdojë
06/08 11:01
Top News – Dyshohet të jetë vrarë/ Gjendet i pajetë pranë kamionçinës
05/08 22:12
Top News – Covid, situata alarmante/ Meta-Rama duhet të shtojë buxhetin!
05/08 22:12
Top News – Meta dekreton shtyrjen e fiskalizimin/ Ja ligjet e publikuara
05/08 22:02
Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone/ PD dhe LSI akuzojnë Ramën: Merr në dorë të gjitha fondet e BE
05/08 19:54
Top News – Shiu shuan flakët në vend/ MM-u dogjën 140 ha shkurre e pyje
05/08 19:54
Covid-19, Ministria pranon shifrat/ Më shumë shtrime në dy spitalet se raportimet zyrtare
05/08 19:45
6 viktima dhe 139 raste/ Tirana mbetet vatra kryesore me numrin më të madh të infektimeve ditore
05/08 19:43
Flor Binaj & Ori Nebijaj qajnë hallet nën det – Pushime On Top 3
05/08 19:40
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Sejko-ekonomia nis rritjen me 2021/ Rikuperimi pas pandemisë
05/08 19:13
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokati-ka shkelje të rënda ligjore
05/08 18:20
Top News – Vrasja e taksistit/ Policia shoqëron disa të dyshuar
05/08 17:43
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – 6 viktima dhe 139 të infektuar/ Rekord infektimesh
05/08 17:20
Top News – Bilanci në Kosovë/ 15 viktima dhe 218 raste të reja
05/08 17:01
Liga Profesioniste e futbollit shqiptar mbledhje me drejtuesit e lartë të FSHF
05/08 16:44
Top News – Berisha, skema e dyshimte/ Pagesat nga kompani Boronicash
05/08 16:41