Festa e mandarinës dhe shegëve/ Konispol, zona e njohur për agrumet mbushet me shegë
24/11/2019 15:31

Konispoli prej 9 vitesh të fton në ditën e mandarinës. Ka kohë që kjo zonë njihet për prodhimin e agrumeve, por së fundmi vëmendja është kthyer te shega. Investimi për pemën jetëgjatë të shegës në Konispol ka nisur 4 vite më parë, ndërsa frytet e para të vjeljes i kanë marr këtë vit. Nga një parcelë e mbjellë, tani më janë të shumta parcelat që bien në sy, plot 100 hektarë tokë pjellore e që në vijim synohet të shtohet .

Ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot
22/01 08:24
Diell dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për sot
21/01 08:02
Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
17/01 07:53
Fëmijët e varur nga aplikacionet/ “Tik Tok”, aplikacioni që përdoret masivisht nga të miturit në Shqipëri
16/01 15:54
Diell por temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për sot
16/01 08:24
Fakte të reja për luftën/ Flasin studiuesit në Gjirokastër
15/01 12:38
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
15/01 08:05
Mllefi në rrjetet sociale/ Psikologët: Jemi më tepër të liruar se sa të lirë
13/01 15:22
Veliaj: 4 linja urbane në terminalin e ri; Brenda vitit nis puna për terminalin e Lundrës
13/01 15:09
Fundjava vjen me vranësira dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit
10/01 08:34
Vazhdon moti i acartë, ky është parashikimi i motit për sot
08/01 08:38
Sot është dita më e ftohtë e javës, njihuni me parashikimin e motit
07/01 07:51
Fundjavë e acartë, njihuni me parashikimin e motit
27/12 07:40
Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
26/12 08:17
Vazhdon ulja e temperaturave, njihuni me parashikimin e motit për Krishtlindje
25/12 08:38
Krishtlindja erdhi! Në meshë marrin pjesë edhe Ilir Meta me Monika Kryemadhin
25/12 00:30
Video/ Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë mesazh për Krishtlindjet
24/12 08:26
Reshje shiu dhe dëbore, ky është parashikimi i motit për sot
20/12 08:55
Rikthehen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për sot
19/12 08:41
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
18/12 08:01