E diela në pishina. Alternativa e tretë e fundjavës pas detit dhe malit
10/06/2018 21:03

Të shumtë janë ata që zgjedhin detin gjatë fundjavave të nxehta, kur temperaturat e motit sa vijnë e rriten. Por, për të shmangur trafikun e rënduar drejt Gjirit të Lalzit apo jugut, zgjidhja më praktike është pishina, një alternativë kjo edhe më ekonomike.

Kush tradhton më shumë/ Italianët kampion, norvegjezët më besnikë
22/07 13:00
Trafik i rënduar në Durrës e Vlorë , Gjiri i Lalëzit, Plepa-Golem dhe Orikumi me fluksin më të madh
21/07 19:42
Miss dhe Mister Turizmi/ Vajzat dhe djemtë me veshjet tradicionale
19/07 19:57
Pushime në bibliotekë; Të rinjtë që nuk e braktisin librin edhe kur s’ka shkollë
19/07 12:33
Pakënaqësitë sociale/ Në Gjirokastër rezerva për ndihmën ekonomike
18/07 12:21
Mushkonjat bëhen shqetësuese/ Në Shëngjin dhe Tale nuk është kryer dezinsektimi
14/07 20:35
Alpinistja e rekordeve/ Vajza nga Kosova që pushton çdo lartësi
14/07 20:32
Dënohet “Facebook”/ Gjobë prej 5 miliardë dollarësh
13/07 15:41
U shtojnë orët, mjekët: Po shkelet kontrata dhe Kodi i Punës”/ Ministria: S’plotësojnë 40 orë pune
13/07 15:36
Razma/ Turistë të shumtë në një nga fshatrat më të bukur në veri të vendit
13/07 15:14
22 amfora 2500 vjeçare gjenden në afërsi të Karaburunit
13/07 04:47
Turizëm në Apoloni/ Vizitorë në grupe deri në korrik. Më pas shkojnë familjet
12/07 15:57
Sfida e turizmit në Berat/ Jo vetëm vizita, por qëndrim më shumë se 1 ditë
12/07 12:18
Industria e qumështit rritet/ Më shumë prodhim nga lopët, por ulet nga bagëtitë e imta
11/07 15:46
Kullat bosh në bregdet/ U ngritën për vrojtim, por pushuesit nxjerrin njëri-tjetrin nga deti
10/07 15:44
Pedonalia rikthen liqenin; Brigjet e liqenit të Shkodrës mbushen me pushues
10/07 15:29
Masakra e mbuluar e serbëve, “Gjurmë Shqiptare” zbulon fakte për atë që ndodhi 106 vite më parë
06/07 14:24
Luftë në Gjykatë kundër mjekëve/ Bënë analizat dhe nuk zbuluan se fëmija ishte me probleme
05/07 19:52
Veshjet “second hand”/ Tregu me sendet e vjetra në Tiranë
29/06 12:44
Mirënjohje për Baba Mondin/ Kryegjyshi bektashian, shembull i dialogut ndërfetar dhe harmonisë
26/06 07:24