Deschamps: Shqipëria e motivuar/ “Do të jetë një ndeshje e fortë, do bëjmë më të mirën”
16/11/2019 19:41

Trajneri Didier Deschamps është i bindur se franca e tij nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Kombëtaren shqiptare. Në një konferencë për shtyp ku ai u shfaq me disa minuta vonesë, trajneri i Bluve që në Air Albania stadium do të festojë ndeshjen e tij të 100 në krye të Francës bëri vlerësimin e tij për skuadrën kuqezi të Edi Rejas. “Do të jetë një ndeshje e fortë, pasi Shqipëria do të luajë në stadiumin e ri. Për më tepër shqiptarët do të manifestojnë dashurinë e tyre për futbollin. Kombëtarja shqiptare ka lojtarë cilësorë që luajnë në Evropë. Jam i bindur që do të kemi përballë një ekip të motivuar. Ndeshjet me Moldavinë dhe Turqinë janë harruar, i përkasin të shkuarës. Unë besoj se ekipi im, do të bëjë një performancë të mirë, ndaj Shqipërisë”, tha Didier Deschamps, trajner i Francës. Në të njëjtën linjë me trajnerin e tij ishte edhe kapiteni i Francës, Raphael Varane që më herët theksoi se sfida vështirësohet akoma më shumë nga fakti që luhet ditën e përurimit të stadiumit “Do të jetë një ndeshje e vështirë, pasi Shqiperia bën një lojë intensive në krahë. Fitorja në paris na lehtësoui por këtë radhë nuk do të jetë e lehtë. Do të na takojë që të luajmë fort, edhe trajneri tha se do të jetë e vështirë pasi Shqipëria do të luajë në shtëpinë e saj dhe do të përurojë stadiumin e ri”, deklaroi Raphael Varane, kapiten i Francës. Kombëtarja shqiptare dhe Franca do të luajnë këtë përballje me emocione për kuqezinjtë në orën 20:45 të së dielës dhe ajo do të transmetohet në platformën Digitalb.

Nesër ndeshja Tirana-Kukësi/ Nëse fiton me 3 gola diferencë, ekipi kryeqytetas shpallet kampion
05/07 21:35
Top News – Pankina e Bordeaux/ Paulo Sousa komunikon largimin
03/07 17:05
Reja stërvit ekipin online/ Trajneri i Kombëtares nuk mund të vijë në Tiranë, shkak Covid-i
03/07 15:51
Shkurtaj lë ekipin e Kukësit/ Nexhipi: Do realizojmë një shitje të rëndësishme
01/07 20:02
Top News – Gjen akordin me Manchester City-n, Bayern merr Sane
01/07 13:27
Top News – FIFA/ Ish-drejtori i Financave, Kattner, pezullim 10-vjeçar
01/07 12:27
Tirana shet Muçin/ Laçi: Ismailgeci dhe Çelhaka kanë rinovuar, do flasim me Egbo
30/06 20:08
Ekipi i futbollit të romëve/ “Liria” u krijua me djemtë e vajzat që braktisën rrugën
30/06 16:47
Top News – Isinbayeva i kërkon ndihmë Putin/ Atletika Ruse
29/06 15:07
Top News – Tifozët e Bordeaux/ Zhvillojnë protestë para bashkisë
28/06 13:00
Top News – ‘Mungesë edukate dhe injorance’/ Hamilton kundër Ecclestone
27/06 16:31
Gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë/ Kukësi -Teuta dhe Bylis-Tirana synojnë finalen e 2 gushtit
26/06 13:18
Top News – Volejbolli mbyll sezonin 2019-20/ Për shkak të Covid-19
24/06 15:32
Top News – Djokovic tani shpreh keqardhjen/ Doli me coronavirus
24/06 15:30
Top News – Ligue 1 konfirmohet me 20 ekipe/ Sezoni 2020-2021
23/06 16:13
Top News – Serie A/ Kontratat e huazimit shtyhen deri në 31 gusht
23/06 12:01
Trashi shkon në Kuvajt/ Shitja rekord e lojtarit të Partizanit: Titulli? Arritja ime më e madhe
22/06 19:57
Top News – Danimarkë, kampionati/ 3000 tifozë në Brondby-Copenhagen
22/06 18:35
Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06 18:34
Ngoo larg Tiranës? A është paguar Ngo? Menaxheri i futbollistit: “No Comment”!
22/06 13:02