Data e re e zgjedhjeve, Meta nis pasdite konsultimet me drejtuesit e partive
12/06/2019 15:53

Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e Bashës të cilët publikisht kanë kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve me 6 muaj.

Gjirokastër/ Rama për opozitën: Ka ardhur koha që të treten rrugëve
24/06 10:25
Veliaj: Votoni për fëmijët tuaj
23/06 15:43
“30 Qershori”, nesër vendos Kolegji/Padia e PUK që kërkon çregjistrimin, përgjigje për dekretin e Metës
23/06 15:26
Rama: Opozita do zgjedhje në tetor
23/06 12:25
Surprizon Ervin Bushati: Erion Veliaj, kandidat për Kryeministër
21/06 19:46
Veliaj mesazh para protestës: Është koha të bëjmë një pakt
21/06 16:49
Meta tjetër letër për KQZ-në: Dua praktikën shkresore të zëvendësimit të deputetëve
21/06 15:33
Shfuqizimi i 30 qershorit, Edi Rama: Veprimi i Metës për të nxitur dhunën
21/06 14:51
Veliaj sulmon Metën: Çdo punë në kryeqytet e ndalon Presidenti
21/06 11:02
ShBA: Refuzoni energjikisht dhunën
21/06 03:35
Përplasje të forta në Shkodër/ Militantët e opozitës përleshen me policinë
21/06 03:08
Rama: Shkodra, sfida ime për 4 vjet
21/06 02:28
Veliaj: Askush nuk do prekë votën, kemi marrë masat. Në Tiranë do jetë festë demokracie
20/06 15:52
“Më 30 qershor do votohet”, Rama mesazh edhe opozitës
20/06 15:35
Qetësi në Vorë dhe Kamëz/ Shtyhen protestat e opozitës para KZAZ-ve
20/06 15:31
Arrestohet Bardh Spahia tek po vinte në Top Channel
20/06 04:10
Kupola e PS në përgjimet e “Bild”
20/06 03:52
Dhunë në KZAZ-në e Kavajës, përplasje mes policisë dhe militantëve të opozitës
20/06 03:25
Rama për zjarrin në shkollë: E turpshme, po bëjnë përpjekje të dëshpëruara
19/06 16:15
Lobimi/ Bashës i komunikohen akuzat: Po më përdorin si shpërqendrim; nuk kanë asnjë provë
19/06 15:49