Çmimet në letërsi, Idir Azizi autori i vitit, Diana Kastrati për përkthimin
06/12/2017 23:47

Ministria e Kulturës kurorëzoi botimet më të mira në letërsi e përkthim për vitin 2016 përmes ceremonisë së Ndarjes së Çmimeve Kombëtare të Letërsisë në sallën e ftohtë të Teatrit të Kukullave, ku leximet e aktorëve Vasjan Lami e Adelina Muça ngrohën teatrin dhe të ftuarit.

Vitrina e Librit – 10 Dhjetor 2017
10/12 19:57
Festivali i zogjve, mbi 1000 shpendë ekspozohen në Tiranë
10/12 17:59
“Dama me Kamelie”, kryevepra e Duma në Teatrin Kombëtar
08/12 15:36
Nga Spanja në Tiranë, Shqipëria në sytë e një gazetareje spanjolle
08/12 15:35
Pica napolitane, pjesë e trashëgimisë së UNESCO-s
07/12 22:10
Shfaqja e pedagogëve, në skenë përballë nxënësve të liceut
07/12 15:21
Çmimet në letërsi, Idir Azizi autori i vitit, Diana Kastrati për përkthimin
06/12 23:47
“Nata 12” shqiptare, komedia e Shekspirit me regji të Justin Anderson
06/12 15:44
6 drama franceze në Tiranë, teatri e nis me komedinë “Boing Boing”
06/12 15:30
Bashkim Shehu sjell në Tiranë çmimin “Balkanika”
05/12 22:55
“Flauti magjik” i Klodian Kacanit
05/12 18:17
Qeveria mbështet akademikët e rinj
04/12 15:50
Vitrina e Librit – 03 Dhjetor 2017
03/12 20:54
Fiton Bashkim Shehu; Çmimet ndërballkanike të letërsisë “Ballkanika”
03/12 20:52
Dy autorët që garojnë për “Ballkanika”
02/12 21:18
Veliaj: Emeli Sande, frymëzim për shumë të rinj
30/11 14:54
Emili Sande në Tiranë, me mijëra në shesh për ta ndjekur
30/11 12:16
Nata e Bardhë në Tiranë, festë për 24 orë
29/11 15:18
“Rrugëtojmë nën një flamur”
29/11 14:26
Ekspozita Kuq e Zi, Muzeu Historik përkujton Pavarësinë
28/11 15:10