Buxheti nuk ndryshon, PS do rrëzojë dekretin e Metës
16/12/2018 22:00

Mazhoranca pritet ta rrëzojë dekretin me të cilin Presidenti Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend buxhetin e vitit 2019. Burime pranë socialistëve i thanë Top Channel se buxheti nuk ka gjasa të ndryshojë dhe dekreti presidencial pritet të rrëzohet në seancën e fundit para mbylljes së këtij sesioni parlamentar, parashikuar në kalendar për të premten më 21 dhjetor.

Basha në Vjenë për protestat; Në PD nis mbledhja e dorëheqjeve të kandidatëve
22/02 15:41
Rama: Dialog, jo zgjedhje të parakohshme
21/02 23:13
Rama: Dialog, jo zgjedhje të parakohshme
21/02 20:03
Murrizi nuk dorëzon mandatin. Ende nuk ka firmosur edhe deputetja Rudina Hajdari
21/02 20:01
Balla: Dhuna, e papranueshme
21/02 18:43
SHBA: Mos lini mandatet! Dorëheqja e koordinuar dëmton reformat
21/02 18:35
Opozita dorëzoi mandatet. Zhvillohet protestë paqësore para Parlamentit
21/02 15:40
Basha: Mandatet iu kthyen popullit! Telat me gjemba, efekti i parë i protestës
21/02 10:26
Djegia e mandateve, reagimet e ndërkombëtarëve
20/02 22:55
PD, nis dorëheqja nga mandatet. Basha: Nesër në 10:00, para Parlamentit
20/02 21:45
Bashkia e Prrenjasit, në prag falimenti. S’ ka konsensus për “buxhetin 2019”
20/02 20:20
Kuvendi anulon seancën, kërkesë e ndërkombëtarëve për të evituar tensionin
20/02 20:10
“Synohet hyrja me forcë në Kuvend”
20/02 20:09
Djegia e mandateve, Soreca dhe Schutz në zyrën e Bashës
20/02 11:47
PD s’tërhiqet nga djegia e mandateve. Basha: Nuk ka frymëzim më të madh sesa SHBA
19/02 22:31
Djegia e mandateve nga opozita, Ambasada Amerikane del me reagimin e fortë
19/02 22:22
Lefter Koka: Jam i palëkundur, nuk e djeg mandatin! Po na tërheq zvarrë Saliu!
19/02 20:37
Rama: Reagimi i opozitës sepse po afrohen zgjedhjet
19/02 19:42
PD akuzon Spiropalin: Bashkëshorti i dha tendera vëllait të ministres
19/02 15:18
Basha: Pengesa për në BE është Rama
19/02 11:40