Bushi dhe Bogdani kujtojnë kur nisën karrierën: Së fundi Tirana po krenohet për shumë gjëra
18/11/2019 22:05

Kush është kampion i vërtetë është në çdo fushë, jo vetëm te ajo e gjelbër, por edhe në familje e komunitetin ku jeton. Kjo është mëse e vërtetë për dy nga golashënuesit më të mirë të kombëtares sonë të futbollit, Alban Bushi dhe Erion Bogdani, të cilët bashkë me shokët e tyre vendosën që të kontribuojnë duke shtuar gjelbërimin e kryeqytetit. Bushi vlerëson ndryshimin që po pëson Tirana, me më shumë gjelbërim, parqe, kënde lojërash e ambiente sportive. “Së fundi Tirana po krenohet për shumë gjëra, me parqe lodrash, me mbjellje pemësh, me shumë e shumë gjëra të tjera. Por, një nga gjërat kryesore që ka Tirana në këto momente është Parku i Liqenit. Jo vetëm që i jep shumë oksigjen Tiranës, sepse më parë nuk e kishim këtë lloj oksigjeni. Kemi parë si ishte Tirana më parë dhe se si është tani; por sa i përket anës sportive, këtu stërviten shumë njerëz, marrin oksigjen, stërviten edhe shumë fëmijë të vegjël. Dikur edhe ne jemi stërvitur këtu, kur kemi qenë me të rinjtë e Tiranës. Nuk kishte shumë hapësira ose vraponim nëpër ato kodrat, ku edhe ndonjëherë mund të thyenim edhe këmbën. Kurse tani, shikoni sesi është, ka edhe pista për të bërë vrap. Mendoj që ta vazhdojmë këtë nismë, të mbjellim edhe më shumë pemë, jo vetëm ne sportistët, por të gjithë qytetarët e Tiranës”, tha Bushi. Ndërsa Erion Bogdani i cili ishte dhe një nga të parët që hapi rrugën e futbollistëve shqiptarë në Seria A, shprehet: “Është një iniciativë shumë e bukur, një kënaqësi për mua, sepse është hera e parë që mbjell një pemë dhe faktikisht duhet të marrim sa më shumë këto iniciativa për arsye sepse sa më shumë pemë të ketë qyteti aq më bukuri i jep”.

LSDM dhe BDI afër marrëveshjes? Vijojnë negociatat për qeverinë e re në Shkup
10/08 22:25
Top News – Shërohet nga covid 19/ Thirrja e Ralf Gjonit-zbatoni masat
10/08 22:12
Përshkallëzohet tensioni! 5 anije turke hyjnë në ujërat grekë
10/08 21:50
Top News – Trajtimi me plazmë/ Meta-të shkohet drejt zbatimit te saj
10/08 21:26
125 raste të reja dhe 1 humbje jete/ Mosha mesatare e të infektuarve, 47 vjeç.
10/08 19:32
Top News – Nga Kakavija në Greqi/ Do kalojnë vetëm 750 persona në ditë
10/08 18:32
Top News – Covid, trajnimi i mjekeve/ Manastirliu me mjekët italiane
10/08 17:31
Top News – Covid, 125 raste të reja/ 200 viktima nga fillimi i pandemisë
10/08 17:27
Top News – Peng grekun, 1.3 mln euro/ Sekuestro pasurive të 3 fierakëve
10/08 16:39
Parfumet e verës/ Këshillat për aromat në ditët e pushimeve
10/08 16:22
Pogradec/ Sherr mes dy personave, plagosen në kokë e këmbë me mjete të mprehta
10/08 16:21
Covid-19/ MSH: 125 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit
10/08 16:16
Top News – Covid në Kosovë/ 14 viktima e 172 raste të reja
10/08 16:08
Nis puna për tunelin Kardhiq-Delvinë/ Projekti ishte bllokuar pas padive
10/08 15:45
Pyjet e Gjirokastrës po dëmtohen/ Rreth 6 mijë hektarë me pisha, nuk ekzistojnë më
10/08 15:38
Shkarkohet gjyqtari i Dajtit/ Aleks Nikolli i Apelit të Shkodrës, nuk shpjegon dot pasurinë
10/08 15:35
“Shembeni pallatin tonë”/ Banorët e një pallati të dëmtuar në Durrës kërkojnë ekspertizë të huaj
10/08 15:25
Burg për vrasësin e nënës/ Olsi Çekiçi i preu kokën në fshatin Buçimas, Pogradec
10/08 15:23
Top News – Vrasësi pranon krimin/ Vrau nënën, gjykata e le në burg
10/08 14:56
Top News – Trafikantë dhe hajdutë/ 5 persona në shenjestren e OFL
10/08 14:26