Bushi dhe Bogdani kujtojnë kur nisën karrierën: Së fundi Tirana po krenohet për shumë gjëra
18/11/2019 22:05

Kush është kampion i vërtetë është në çdo fushë, jo vetëm te ajo e gjelbër, por edhe në familje e komunitetin ku jeton. Kjo është mëse e vërtetë për dy nga golashënuesit më të mirë të kombëtares sonë të futbollit, Alban Bushi dhe Erion Bogdani, të cilët bashkë me shokët e tyre vendosën që të kontribuojnë duke shtuar gjelbërimin e kryeqytetit. Bushi vlerëson ndryshimin që po pëson Tirana, me më shumë gjelbërim, parqe, kënde lojërash e ambiente sportive. “Së fundi Tirana po krenohet për shumë gjëra, me parqe lodrash, me mbjellje pemësh, me shumë e shumë gjëra të tjera. Por, një nga gjërat kryesore që ka Tirana në këto momente është Parku i Liqenit. Jo vetëm që i jep shumë oksigjen Tiranës, sepse më parë nuk e kishim këtë lloj oksigjeni. Kemi parë si ishte Tirana më parë dhe se si është tani; por sa i përket anës sportive, këtu stërviten shumë njerëz, marrin oksigjen, stërviten edhe shumë fëmijë të vegjël. Dikur edhe ne jemi stërvitur këtu, kur kemi qenë me të rinjtë e Tiranës. Nuk kishte shumë hapësira ose vraponim nëpër ato kodrat, ku edhe ndonjëherë mund të thyenim edhe këmbën. Kurse tani, shikoni sesi është, ka edhe pista për të bërë vrap. Mendoj që ta vazhdojmë këtë nismë, të mbjellim edhe më shumë pemë, jo vetëm ne sportistët, por të gjithë qytetarët e Tiranës”, tha Bushi. Ndërsa Erion Bogdani i cili ishte dhe një nga të parët që hapi rrugën e futbollistëve shqiptarë në Seria A, shprehet: “Është një iniciativë shumë e bukur, një kënaqësi për mua, sepse është hera e parë që mbjell një pemë dhe faktikisht duhet të marrim sa më shumë këto iniciativa për arsye sepse sa më shumë pemë të ketë qyteti aq më bukuri i jep”.

Organi monitorues i KE: Shqipëria përparim në masat kundër pastrimit të parave
23/01 16:10
Hiqen licenca për varreza private/ Kompania nuk e zhvilloi. Leja do ti jepet kompanive të tjera
23/01 15:41
“Midhjet shqiptare, të kontrolluara”/ Ministria e Bujqësisë kundërshton raportin e KLSH
23/01 15:38
SPAK hetim për videon e kokainës/ Kryebashkiaku: Padi Salianjit dhe një TV lokal, është montazh
23/01 15:15
Asnjë kontroll në aeroport/ Te “Nënë Tereza”, nuk bëhen verifikime për udhëtarët nga Kina
23/01 15:09
OBSH: Virusi përhapet lehtë. Duhet të përgatitemi, mund të ketë kufizim të lëvizjeve
23/01 15:06
Bashkia e Tiranës me ‘shtëpi të re’ në Bulevard, ja ku dhe si do ndërtohet
23/01 13:27
“Lefter Alla i Bulqizës duke pirë kokainë”/ SPAK nis hetimet
23/01 13:21
Paketa “antishpifje”/ KiE nis një kërkesë në ‘Venecia’
23/01 13:05
Mbyllet kolegji “Saadi”/ Urdhri i Ministrisë së Arsimit për iranianët
23/01 13:01
Sekuestrohen automjete lukzose, dokumente false/ Goditen 4 raste kriminale
23/01 12:32
Pa psikolog në shkollë/ Në Belsh mungojnë punonjësit
23/01 12:30
Darzeze/ Protestojnë nxënës e prindër, shkak kushtet e këqija të transportit
23/01 12:14
Ligji i Fesë/ Kryeministri Markoviç i ofron bisedime Kishës Ortodokse Serbe
23/01 11:57
Korrupsioni në Kosovë/ TI: Shansi tek Vetëvendosja
23/01 11:43
Rruga për në Theth e rrezikshme, banorët denoncojnë në Top Channel: Të merren masa menjëherë!
23/01 11:11
Raporti i vendeve më të korruptuara në botë, ja ku renditet Shqipëria
23/01 10:43
Mungesa e kushteve minimale në shkollë/ Nxënësit në Darëzezë të Fierit bojkotojnë mësimin
23/01 09:41
Vendimi i qeverisë: Dyfishim i bonusit për mjekët që shkojnë në rrethe
22/01 20:10
Bonus 250 mijë lekë për mjekët/ Qeveria shton pagën për specialistë që shkojnë në rrethe
22/01 19:52