Ballkani dhe tërmetet, shqetësim për gjirin e Korinthit
03/12/2019 13:23

Evropa nuk është një rajon i njohur për aktivitet intensiv sizmik, por tërmete të mëdha, ndodhin. Në 1953, një tërmet me manjitudë 6.8 goditi ishujt grekë në detin jon. Edhe pse këto ngjarje synojnë të jenë një përjashtim dhe jo një rregull, një seri tërmetesh domethënëse ka goditur Ballkanin prej 26 nëntorit, me epiqendra në Shqipëri, Bosnje dhe Kretë.

Vendimi i qeverisë: Dyfishim i bonusit për mjekët që shkojnë në rrethe
22/01 20:10
Bonus 250 mijë lekë për mjekët/ Qeveria shton pagën për specialistë që shkojnë në rrethe
22/01 19:52
57 shkolla nuk u hapën/ Shkaku kryesor, numri i ulët i nxënësve në klasa
22/01 19:50
Grenell në Prishtinë dhe Beograd/ Misioni i të dërguarit special të presidentit Trump për dialogun
22/01 16:10
Çuçi: Mbillni vetëm fidanë të certifikuar nga Enti Shtetëror i Farave
22/01 16:01
Fier/ Protestë për faturat afrofe, për çdo abonent faturë e njëjtë 5.800 lekë
22/01 15:41
Prishet koncesioni në portin e Durrësit, pas vendimit të Gjykatës ndërhyjnë përmbaruesit
22/01 15:32
Studentët në protestë: Nuk janë plotësuar 8 pikat e paktit me Universitetin
22/01 15:28
Gjoba edhe për këmbësorët/ Nisma për të ndryshuar ligjin. Nuk respektojnë asnjë sinjalistikë
22/01 15:20
Arrestohet Vladimir Gjuta/ Në burg sepse plagosi rëndë kushëririn e tij
22/01 15:14
Ekskluzive/ Mbërrin në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim
22/01 15:05
Aksident në aksin Lezhë-Milot. Kamioni përplas fugonin, një i plagosur
22/01 13:58
Siguria në rrugë/ Propozohet ndëshkim për kalimin me të kuq në vijat e bardha
22/01 13:23
Kuvendi i hapur për qytetarët me rastin e 100-vjetorit të “Kongresit të Lushnjes”
22/01 12:53
Dimri i gjatë i familjes Daçi/ Pa para dhe në një strehë që po rrënohet
22/01 12:44
Prodhimi i sapunit tradicional/ Gratë e Vlorës që mbijetojnë duke e punuar
22/01 12:39
Peshkimi pa kontroll/ KLSH zbulon shkelje nga GPS deri tek midhjet
22/01 12:23
Londër/ Kapet vrasësi i shqiptarit
22/01 12:22
Vrau ‘gangsterin’ shqiptar në sy të familjes, arrestohet 22-vjeçari
22/01 11:09
Korçë/ Vazhdon zjarri në Çardhak
22/01 11:01