Arvizu: Vullnet për reforma
31/08/2011 17:00

Ambasadori amerikan Aleksander Arvizu ka kërkuar që aktoret kryesore të politikës shqiptare, të tregojnë vullnetin politik, për të cuar përpara reformat që kërkon vendi, një rruge që është ndjekur më parë nga Sllovenia dhe Kroacia.

Basha në njësinë 5: Shqipëria me krizën më të thellë në rajon, ja si ndalohen efektet e krizës
26/05 09:58
Top News – Basha për reformën/ Nuk e kemi braktisur asnjëherë tryezën
22/05 15:50
Cilët janë ata që po bëjnë marrëveshje kundër reformës? Meta: Të jeni të sigurt se ambasadorja nuk…
22/05 15:12
Top News – Platforma me 14 pika/ Çfarë propozon presidenti Meta
22/05 14:10
Top News – Meta, përgjigje Yuri Kim/ “Lojërat me reformën nuk i bëj unë’
22/05 14:10
Meta në konferencë për shtyp/ Presidenti flet pas prezantimit të platformës me 14 pika
22/05 13:15
Marrëveshje për të vrarë drejtësinë? Deklarata e fortë e Yuri Kim: Shpresoj mos jetë e vërtetë. Reagon Rama dhe Basha
22/05 01:45
Rama reagon për Teatrin/ “Projekti i vjetër do ndërtohet diku tjetër vetëm për fëmijët”
21/05 19:40
Rama jep lajmin: Brenda majit hapemi tërësisht, përgatitemi për sezonin turistik
21/05 14:43
Top News – Hajdari thirrje PD/ Hajdeni në tryezën e reformës
21/05 13:36
Top News – Replikat Gjoni-Spiropali/ Nxjerr lëpirëse ” Jeni të gjithë lëpirësa”
21/05 13:35
Top News – Lleshaj për kritikët/ Pergjegjësinë kërkojeni tek mua’
21/05 13:27
Top News – Meta takoi opozitën/ U diskutua për Teatrin e reformën
21/05 11:53
Top News – Replikat Gjoni-Balla/ Komision hetimor për shembjen e Teatrit
21/05 11:27
Top News – Ironia e Maliqit/ Boll u bëmë qesharakë me maska dhe…
21/05 11:26
Top News – I ndërpritet fjala/ 1 minutë heshtje për shembjen e Teatrit
21/05 11:25
Top News – Basha-ta lemë diktaturën/ Sot 47 vjetori i revoltës në Spaç
21/05 10:57
Përfundon takimi me ambasadorët/ Basha: U kërkova që të na ndihmojnë për…
19/05 11:25
Pas protestës së djeshme, Basha takim me aleatët dhe ambasadorët e vendeve të BE-së në selinë blu
19/05 09:27
Projekti i teatrit të ri/ Erion Veliaj jep detaje mbi projektin në mbledhjen e Këshillit Bashkiak
19/05 02:29