Ankandi i Hollivudit/ Në shitje pelerina e Supermenit
14/12/2019 19:49

Pelerina e parë e Supermenit dhe llulla e Bilbo Bagins, do të dalin në ankand të rrallë të kujtimeve të Hollivudit, javën e ardhshme dhe pritet të mbledhin 100 deri në 200 mijë dollarë. Objektet skenike nga Supermani i Kristofer Reeve dhe trilogjia e Zotit të Unazave, do të dalin në shitje të hënën, bashkë me rreth 400 tituj të tjerë nga kinemaja në shtëpinë e Ankandece Julien’s në Los Angeles. Për zëdhënësin e kësaj shtëpie ankandesh, Jason de Bord, bëhet fjalë për një seri të mrekullueshme objektesh. “Është diçka shumë e rrallë që i ka mbijetuar filmit të parë Supermen, të 1978. Është një film shumë i dashur për të gjithë. Kristofer Reeve ishte i mrekullueshëm, nuk ka patur asnjë Supermen tjetër si ai. Pelerina mund të kapë një vlerë deri në gjysmë milioni dollarë”. Në anën tjetër, llulla e Bilbo Bagins, e shoqëronte Ian Holmin në “The Fellowship of the Ring,” dhe sipas shtëpisë së ankandeve, është i vetmi shembull nga filmi në duart e koleksionistëve. Bilbo e përdorte llullën për të nxjerrë tym në formë unazash. Veç tyre në ankand do të jetë edhe koleksioni më i rëndësishëm i Star Trek, sipas organizatorëve që përfshin një xhaketë të veshur nga Kapiteni Kirk në Star Trek II që mund të kapë vlerën e 100 mijë dollarëve. Ndërkohë që të interesuarit mund të gjejnë në ankand edhe kujtime nga filma klasikë si Gone with the Wind, apo nga Jurassic park dhe Forrest Gump.

Dorëhiqet drejtori i BBC
21/01 03:11
Inteligjenca artificiale/ Google bën apel për rregullore
21/01 03:08
Nga Viena në Bruksel/ Treni i natës që mbron ambjentin
20/01 21:33
Reshje rekord bore në Kanada, edhe ushtria në ndihmë
20/01 21:19
“E hëna blu”, dita më e trishtuar e vitit!
20/01 21:17
Kina: Virusi i ri i pneumonisë transmetohet nga njeriu në njeri
20/01 18:27
“Selfie” i Van Gogut/ Ekspertët provojnë origjinalitetin
20/01 17:21
Përkthyesi i Bundeswehr akuzohet për spiunim në favor të Iranit
20/01 17:01
Një film për krizën e urisë në Ukrainë/ “Mr. Jones” rrëfen historinë e trishtë të vitit 1933
20/01 15:56
VIP-et që shkëlqyen në tapetin e kuq! Ja çfarë u vesh në SWAG Awards
20/01 15:17
SWAG Awards/ Yjet e kinematografisë që rrëmbyen trofetë prestigjiozë
20/01 14:48
Virusi misterioz alarmon Kinën/ Shtohen 139 raste të reja, 3 persona humbin jetën
20/01 14:40
Mbytet nga plehrat, Kina heq qeset plastike!
20/01 12:22
“Miliarderët e botës kanë pasuri më shumë se 4.6 miliardë njerëz”
20/01 12:20
Ç’ndodhi me WhatsApp-in të dielën?
20/01 12:17
“Nuk kishim zgjedhje tjetër”/ Harry thyen heshtjen, pas vendimit për t’u shkëputur nga monarkia
20/01 11:50
Isabel dos Santos/ Gruaja që u bë e pasur duke ‘grabitur’ një shtet të tërë
20/01 11:45
10 vendet që “sundojnë” botën, nga SHBA te…
20/01 10:41
Nën shenjën e “Miut”/ Azia përgatitet për vitin e ri hënor
19/01 20:49
Dieta mesdhetare/ Më e mira në botë mes alternativave
19/01 20:43