Ankandi i Hollivudit/ Në shitje pelerina e Supermenit
14/12/2019 19:49

Pelerina e parë e Supermenit dhe llulla e Bilbo Bagins, do të dalin në ankand të rrallë të kujtimeve të Hollivudit, javën e ardhshme dhe pritet të mbledhin 100 deri në 200 mijë dollarë. Objektet skenike nga Supermani i Kristofer Reeve dhe trilogjia e Zotit të Unazave, do të dalin në shitje të hënën, bashkë me rreth 400 tituj të tjerë nga kinemaja në shtëpinë e Ankandece Julien’s në Los Angeles. Për zëdhënësin e kësaj shtëpie ankandesh, Jason de Bord, bëhet fjalë për një seri të mrekullueshme objektesh. “Është diçka shumë e rrallë që i ka mbijetuar filmit të parë Supermen, të 1978. Është një film shumë i dashur për të gjithë. Kristofer Reeve ishte i mrekullueshëm, nuk ka patur asnjë Supermen tjetër si ai. Pelerina mund të kapë një vlerë deri në gjysmë milioni dollarë”. Në anën tjetër, llulla e Bilbo Bagins, e shoqëronte Ian Holmin në “The Fellowship of the Ring,” dhe sipas shtëpisë së ankandeve, është i vetmi shembull nga filmi në duart e koleksionistëve. Bilbo e përdorte llullën për të nxjerrë tym në formë unazash. Veç tyre në ankand do të jetë edhe koleksioni më i rëndësishëm i Star Trek, sipas organizatorëve që përfshin një xhaketë të veshur nga Kapiteni Kirk në Star Trek II që mund të kapë vlerën e 100 mijë dollarëve. Ndërkohë që të interesuarit mund të gjejnë në ankand edhe kujtime nga filma klasikë si Gone with the Wind, apo nga Jurassic park dhe Forrest Gump.

Top News – Të rinjtë britanikë/ Nuk ndalojnë festimet e çmendura
09/08 15:44
Top News – Birrë e Mynihut/ Statusi i parë në një shekull
09/08 15:22
Top News – Simfonia e Beethovenit/ Montreal, ’drive in’ në aeroport
09/08 15:16
Top News – Artistë në karantinë/ Austri, performance në konteinere
09/08 15:12
Top News – Tragjedia në Liban/ Liderët bisedojnë për ndihmat
09/08 13:09
Top News – Pandemia në Brazil/ Mbi 100 mijë viktima në vend
09/08 13:06
Top News – Sulmi me bombë atomike/ Nagasaki, shënohet 75 vjetori
09/08 12:33
Top News – Rekord infektimesh/ SHBA, 1 në çdo 66 banorë i prekur
09/08 12:18
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ ’Zbarkon’ në emiratet e bashkuara
09/08 12:09
Shpërthimi në Bejrut, mbi 5 mijë njerëz rrugëve të Libanit kundër qeverisë
08/08 20:58
Top News – Të ndarë nga pandemia/ BE: Të bashkojmë çiftet e pamartuara
08/08 16:11
Top News – Virologët gjermanë/ Maska, e detyrueshme në shkolla
08/08 16:09
Top News – Mauricius në alarm/ Po derdhet naftë në brigje
08/08 16:08
Top News – Amerika Latine dhe Karaibet, epidendra e re e pandemisë globale
08/08 15:54
Top News – Rrezik nga akullnaja, evakuohet resorti në Itali
08/08 15:47
Top News – Të rinjtë e shkujdesur ‘ushqejnë’ rritjen globale të Covid-19
08/08 15:40
Top News – Pavarësisht pandemisë, Kroacia e kërkuar nga turistët
08/08 15:05
Top News – Alarm në Itali, infektimet po vijnë nga jashtë
08/08 14:55
Top News – Kundërzbulimi amerikan: Rusia, Kina, Irani po përpiqen të influencojnë zgjedhjet
08/08 14:10
Top News – SHBA, dështojnë bisedimet/ Të papunët e Covid, pa asistencë
08/08 13:01