Amnisti për gratë dhe fëmijët, 50 të dënuar pritet të përfitojnë nga projektligji
23/09/2019 14:13

50 gra dhe fëmijë parashikohet të përfitojnë nga amnistia që, sipas një projektligji të Ministrisë së Drejtësisë, po diskutohet të aplikohet në përfundim të vitit. Ndërsa gjatë javës, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj takoi 114 gra duke premtuar se projekligji do të përfshijë të dënuarat që u kanë mbetur 3 vite burgim, si dhe përfitojnë edhe të dënuarat me vepra të rënda.

Top News- Emërimet në Kushtetuese/ Draftraporti i Komisionit të Venecias
30/05 01:17
Top News – Digjet peshkarexha/ Porto-Romano, shpëton ekuipazhi
29/05 22:56
Top New – Basha takim me njësinë 8 ‘biznesi i vogël pa pagë lufte’
29/05 22:45
Top News – “Kryqëzohet” Ardi Veliu/ Sulmoi nënën e minorenit të dhunuar
29/05 21:00
Top News – Mjetet do lëvizin lirshëm/ Pas 1 qershorit, lehtësime të tjera
29/05 20:58
Shkollat u mbyllën në shtëpi/ Përveç maturantëve, të tjerët përfunduan këtë vit me mësimin online
29/05 19:33
Rikthimi në kopshte dhe çerdhe/ Regjistrimet për vitin tjetër nisin në fund të qershorit
29/05 19:32
Nisi aplikimi për subvencionet/ Lushnje, në tre orë aplikojnë një mijë fermerë të zonës
29/05 19:27
Protestë për dritat/ Banorët e fshatit Topojan në Fier: Na u shkatërruan pajisjet
29/05 19:27
Përplasen drejtorët e burgjeve/ Shkak telefoni që iu gjet në qeli të arrestuarve të dosjes “Volvo4”
29/05 19:19
Meta: Do dekretoj zgjedhjet/ Presidenti: Pres përfundimin e reformës zgjedhore
29/05 19:11
Reforma, ngec tek teknologjia/ PS dhe opozita nuk bien dakord për votim dhe numërim elektronik
29/05 19:08
Fundjava hapet për qytetarët/ Nga 1 qershori nuk ka kufizime, përveç transportit publik
29/05 19:06
Video e nënës së 15-vjeçarit me pistoletë në dorë, Veliu: Më është nxjerr fjala jashtë kontekstit
29/05 19:05
Top News – Kompania ‘Wizz Air’/ Nga 1 korriku bazë me tre avionë në Rinas
29/05 17:55
Greqia do hapë kufirin/ Nga 15 qershori do të nisin lëvizjet edhe nga Shqipëria
29/05 16:25
“Dita e zgjedhjeve, pa konsultime”/ Presidenti Meta: Po pres përfundimin e reformës zgjedhore
29/05 16:23
23 të infektuar, sërish mes mjekëve/ Rastet e reja në Tiranë, Lushnje, Mat, Sarandë e Durrës
29/05 16:14
Merr flakë një anije peshkimi në Durrës, shpëtohen tre marinarët
29/05 16:07
Izolimi falimenton bizneset/ Kufizimet e pandemisë kanë boshatisur njësitë e shërbimit
29/05 16:06