22 amfora 2500 vjeçare gjenden në afërsi të Karaburunit
13/07/2019 04:47

Një sasi amforash të paktën 2500-vjecare janë gjetur në një thellësi 40-60 metra në afërsi të bregdetit shkëmbor të Karaburunit. 22 amforat me grykë të ngushtë dhe dy-mbajtëse u gjetën gjatë kërkimeve të bëra nga anija e kërkimit shkencor ”Hercules” në kuadër të projektit të përbashkët shqiptaro-amerikan të arkeologjisë nënujore.

Vitrina e Librit / Dr. Isuf Kalo:A ka marrë pjesë Nexhmija në helmimin e Enver Hoxhës?
15/09 18:00
Lindje-Perëndim/ Amazona – Kostoja e tmerrshme e zjarreve në “mushkërinë e botës”
15/09 17:15
Edicioni Informativ, 15 Shtator 2019, Ora 15:00
15/09 15:28
Pranga për vrasjen e Santiago Malkos/ Arrestohet një 39 vjeçar për ekzekutimin e ish-policit në Tiranë
15/09 15:15
Brukseli miraton korporatën/ Ndryshimi i projektligjit të qeverisë: Në linjë me kuadrin ligjor të BE
15/09 15:11
Koncesionet, dokumenti i KLSH/ Letra për qeverinë: Shteti do të paguajë 10 mln euro interesa fiktive për dy rrugët
15/09 15:04
Zjarr i madh në Petovë të Fierit, digjen 500 rrënjë ullinj: Banorët: Duam dëmshpërblim (video)
15/09 14:21
Meta: Fenomeni i shtetit të propagandës dhe PPP-ve kanë kapur për fyti Shqipërinë
15/09 13:55
Edicioni Informativ, 15 Shtator 2019, Ora 12:00
15/09 12:48
Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, humb jetën 13-vjeçarja (video)
15/09 12:46
Veliaj: Mos e blini ujin e boteve, denonconi çdo spekulant
15/09 12:26
Taksa që i ndan shqiptarët/ Banorët e veriut të Shqipërisë blejnë vetëm ushqime në Kosovë
15/09 12:19
Plastika për suvenire/ Nisma e të rinjve në Tepelenë për të shpëtuar nga ndotja
15/09 12:16
Mbyllet raundi i parë i regjistrimeve/ 15 mijë maturantë zgjedhin degët, 8 mijë të tjera kanë fazën e dytë
15/09 12:10
Dhunuan hallën fizikisht, gjykata lë në burg dy vëllezërit
15/09 11:57
Video/ I dehur në timon godet makinën e policisë, përfundon aventura e 47-vjeçarit
15/09 10:21
Edicioni Informativ, 14 Shtator 2019, Ora 19:30
14/09 20:14
Jo Hidrocentrale në Mirditë/ Banorët kërkojnë anulimin e lejes së vitit 2007
14/09 20:02
Protestë për shtëpitë/ Banorët e Qafëzezit kërkojnë më shumë kompesim pas tërmetit
14/09 19:53
14 shtatori si grusht shteti/ Carlo Bollino flet për një plan të mirëmenduar
14/09 19:42