14 shtatori si grusht shteti/ Carlo Bollino flet për një plan të mirëmenduar
14/09/2019 19:42

Ngjarjet e 14 shtatorit të vitit 1998, dy ditë pas vrasjes së ish deputetit Azem Hajdari, ndodhën përpara syve të mediave shqiptare dhe atyre të huaja. Karlo Bollino, në atë kohë gazetar në vendin tonë, e kujton kështu atë ngjarje.

Edicioni Informativ, 5 Qershor 2020, Ora 19:30
05/06 20:15
Skandali i abuzimeve/ Minorenia denoncoi në 2018. Psikologia ia referoi prokurorisë, vajza u tërhoq
05/06 20:03
Top News – Paketa anti-shpifje/ Komisioni i Venecias: Të rishqyrtohet
05/06 19:52
Meta, thirrje për PS & opozitën/ Takoi Kim & bisedoi me Bashën: Jo arrogancë & lista dëshirash
05/06 19:44
Top News – Maqedoni e Veriut/ Shtohen sërish infektimet me covid
05/06 19:36
Top News – Paralajmërimi për SHBA/ Putin politike te re bërthamore
05/06 19:13
Top News – Kanye West 2 mln dollarë/ Për shkollën e vajzës të Floyd
05/06 19:11
Top News – Covid, masat në Turqi/ Erdogan heq ndalimin e fundjavës
05/06 19:10
Top News – BE, vendimi i ministrave/ Kufijtë, mbyllur deri në korrik
05/06 19:09
Top News – I dyshuari për ‘madi’/ Kërkohet e dashura Kosovare
05/06 19:04
Top News – Dita e mjedisit/ Pandemi, insekte, zjarre
05/06 18:41
Mbahej peng në mal nga babai që prej një viti, shpëtohet 8-vjeçari
05/06 17:57
Top News-I dyshuari për zhdukjen e Madeleine Mccan/ Policia kërkon të dashurën kosovare të pedofilit
05/06 16:41
Top News – Maqedonia e Veriut: Dy viktima dhe 177 raste të reja me koronavirus
05/06 16:21
Top News – Rama tregon projektin e Sharrës/ Reagimi në ditën ndërkombëtare të mjedisit
05/06 16:18
Top News – Apeli i presidentit/ Zgjedhorja, detyrim për integrimin
05/06 16:16
Edicioni Informativ, 5 Qershor 2020, Ora 15:00
05/06 16:15
Filozofia për fëmijë/ Lira Gjika: Fuqia e fjalës ka ndikim të madh në jetën e tyre
05/06 16:15
Reforma ende pezull/ PD-LSI dhe aleatët po diskutojnë pikat e nxehta
05/06 16:14
Skandali i abuzimeve me fëmijët/ Zbulohet se ka më shumë të mitur të abuzuar
05/06 16:14