‘Zgjerojmë bashkëpunimin me Shqipërinë’ Abazoviç: Më kanë kërcënuar!
06/09/2020 09:22

Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit URA dhe lider i koalicionit “E Zeza mbi të Bardhë” me anë të një konference për mediat shqiptare ka folur rreth asaj që pritet të bëjë qeveria e re në Malin e Zi. Sipas deklaratave të Abazoviç qeveria e re do të punojë vetëm drejt Bashkimit Evropian, ndërsa shtoi se kryeministri i ardhshëm duhet të jetë një person i gatshëm për të kontribuar për vendin. Abazoviç deklaroi se qeveria në ikje e Gjukanoviç është e akuzuar për krim e korrupsion. Ndërsa më tej shqiptari Dritan Abazoviç tha se imazhi i shqiptarëve në vend tashmë është në rritje, duke premtuar se koalicioni i tij do të punojë në drejtim të përmirësimit të gjendjes së tyre. Ai tha gjithashtu se është kërcënuar por theksoi se nuk do t’i largohet përgjegjësive politike. Kreu i grupimit URA foli edhe për marrëdhëniet me politikanët shqiptarë, ku tha se ka marrë mjaftë mesazhe urimi.

Top News – 12 viktima nga Covid/ Maqedonia e Veriut, masa të forta
19/10 18:05
Top News – Zgjedhjet presidenciale/ Qipro e Veriut, fiton nacionalisti
19/10 14:36
Top News – Maqedonia e Veriut/ Covid, 10 viktima e 428 raste
18/10 20:10
Top News – Ekspertet për Lajcak/ `Presion vetëm Kosovës, jo Serbisë`
18/10 15:55
Vjeshtë ankthi në Greqi/ Specialistët: Rritet Transmetueshmëria e virusit
17/10 12:26
Top News – Maqedoni e Veriut/ Shtohen rastet por jo masat
17/10 02:02
Top News – Beograd, zyra e Kosovës: Asociacioni të krijohet menjëherë
16/10 15:28
Top News – Maqedonia e Veriut, “rekord” gjobash për maskën
16/10 11:23
Top News – Lajçak në Serbi/ Asosacioni duhet të krijohet
15/10 21:41
Top News – Maqedoni e veriut/ Tjetër rekord, 535 raste të reja
15/10 21:24
Top News – Pandemia në Shkup/ Parlamenti mund të punojë online
15/10 11:09
500 vite burg për Agimin e Artë/ Gjykata jep dënimin për 57 të akuzuar
15/10 01:16
Top News – Maqedoni e veriut/ 445 raste të reja dhe 9 viktima
14/10 21:50
Top News – Komisioni i të pagjeturve/ Të hapen arkivat e ndërkombëtareve!
14/10 18:49
Top News – Ish ushtari serb rrëfehet për masakrat ndaj shqiptarëve, si u vranë 140 persona…
14/10 12:43
Top News – Kosovë e Maqedoni/ Rënie e rasteve dhe viktimave
13/10 19:36
Top News – Greqia nuk hap kufijtë/ Kufizimet me fqinjët deri në 25 tetor
13/10 16:28
Top News – Procesi i dialogut/ Lajcak vizitë në Kosovë e Serbi
13/10 14:27
Top News – Maqedoni e Veriut/ 5 viktima dhe 177 raste të reja
12/10 21:43
Top News – Akuza për korrupsion/ Arrestohet kreu i komunes Istog
10/10 14:06