Zgjedhjet e 25 prillit/LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier
08/03/2021 11:40

LSI me në krye Monika Kryemadhin ka dorëzuar listat në KQZ ditën e sotme. Monika Kryemadhi kryeson listën e kandidatëve në qarkun e Tiranës dhe Fierit. E dyta në listën e kandidatëve në Fier është Kejdi Mehmetaj. Erisa Xhixho është e dyta në listën e qarkut Tiranë, pasohet nga Petrit Vasili, i cili është i treti në listën e kandidatëve në Tiranë, ndërsa Klajda Gjosha e katërta në Tiranë. Ardit Cela kryeson listën e kandidatëve në qarkun e Beratit. Hajri Laçit i është besuar qarku i Dibrës. Elona Guri kryeson listën në qarkun e Durrësit. Endrit Braimllari kryeson listën e kandidatëve në Korçë Erblin Bulica kryeson listën e LSI në qarkun e Kukësit. Viktor Tushaj kryeson listën në qarkun e Lezhës. Agron Cela kryeson listën në qarkun e Shkodrës, Luan Rama në Vlorë, kurse Vabngjel Tavo në Gjirokastër. Për partitë politike në vend, dita e sotme është afat i fundit që të dorëzojnë emrat e kandidatëve për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e 25 prillit.

Top Channel/ Basha refuzon ftesën e Ramës, takimet me qytetarët: S’ka ndryshim pa u larguar ai
15/04 20:19
Top Channel/ Rama: Fitojmë në 25 prill. I gatshëm të bashkëpunoj me opozitën
15/04 19:49
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Veliaj: Më 25 prill për PS dhe Ramën. Llumi i OFL është bërë bashkë, kundër nesh
15/04 15:16
Top Channel/ Kandidatja Spahiu flet për projektin 80 milionë euro për monumentet e kulturës
15/04 15:14
Top Channel/ Basha: Në 100 ditë hapim bisedimet. Kreu i PD-së bisedon me zv. Presidentin e KE
15/04 15:13
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri
15/04 15:11
Top Channel/ Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën, Meta: Është po aq e sinqertë sa 17 maji!
15/04 15:04
Top Channel/ Balla: Zgjedhjet e 25 prillit do të përcaktojnë çfarë rrjedhe do të marrë Shqipëria
15/04 14:34
Top News – Refuzohet nga Basha/ Rama – është udhëndjekës i Metës dhe Berishës
15/04 13:57
Top Channel/ Fushata e kandidatëve të PS në Durrës, zbresin në lagjet e vjetra të qytetit
15/04 13:50
Top Channel/ Procesi i vaksinimit, Rama: Në fundjavë nis vaksinimi i operatorëve turistikë
15/04 12:54
Top Channel/ Rama sulmon opozitën dhe tregon sa ka shkuar numri i të vaksinuarve në vend
15/04 12:53
Top News – A do ketë koalicion PS – PD!/ Ja si i përgjigjet Basha kushtit të vendosur nga Rama
15/04 12:29
Top News – ‘Mbështetësi i PS-së i zhgënjyer’/ Basha-mos e braktis bindjen politike, voto ndryshimin
15/04 12:23
Top News – Basha takim me zv.presidentin e KE/ ‘Ne do integrojmë vendin në BE brenda 100 ditëve’
15/04 12:21
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri!
15/04 12:18
Top Channel/ Basha, fushatë në Kamëz,Tregon se përse duhet të votohet PD
15/04 12:07
Top Channel/ Sondazhi i Vlorës – PS 8 mandate, PD 4; Shkodër, PD 7 mandate, PS 3 dhe PSD 1
15/04 02:03