Wake Up/ Xhelaj: Degët që kanë plotësuar kuotat 100% sportet, mjekësia dhe infermieria
17/09/2021 11:49

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Killua: Unë dëgjoj çdo lloj muzikë përveç Hip-Hopit që i bëj ‘diss
28/10 12:37
Wake Up/ Killua, Arnon dhe Sardi, treshja e pandarë e artistëve por ka një rast që ata ndahen
28/10 12:24
Wake Up/ Çfarë ka me Megi Pojanin artisti Killua?! “Ajo bën budalliqe për audiencë si disa artistë”
28/10 12:18
Wake Up/ “Arti i kafesë terapi për të kapërcyer situata të vështira, si pandemia dhe tërmeti”
28/10 12:14
Wake Up/ Brunilda Gjura: Botë e pasigurt dhe e dhunshme, prandaj kam filluar të ushtroj kickbox
28/10 12:08
Wake Up/ Trajnerja Genta Susaj: Shumë gra vijnë për të mësuar arte marciale, si vetëmbrojtje
28/10 12:08
Wake Up/ “Mbani 1 minutë turp. Dështuat në mbrojtjen e grave të dhunuara”, reagimi i Isli Islamit
28/10 12:03
Wake Up/ Ushqyerja e fëmijëve në Shqipëri, ja çfarë note japin mjekët dhe ekspertët
28/10 11:38
Wake Up/ Dr. Erand Llanaj: Taksë pijeve me sheqer që shkon për ushqyerjen shëndetshëm të fëmijëve
28/10 11:32
Wake Up/ Dr. Erand Llanaj zbulon statistikat alarmante të kequshqyerjes të të rinjve në Shqipëri
28/10 11:15
Wake Up/ Skandaloze. Zef Gjeta i FAO-s: Fëmijët tanë i thonë mjaltit reçel se nuk e njohin
28/10 11:14
Wake Up/ David Kryemadhi, artisti që pikturon me kafe. Mediat e huaja i kushtojnë artikuj
28/10 11:13
Wake Up/ Projekti pilot i FAO-s për ushqyerjen e fëmijëve në shkolla, ja çfarë nuk funksionoi
28/10 11:10
Wake Up/ “Bagëti e bujqësi” nga artisti Killua. Kënga si revoltë ndaj rendjes drejt klikimeve
28/10 10:57
Wake Up/ Eksperti Zef Gjeta: Refuzoj emisione që reklamojnë ushqime të pashëndetshme
28/10 10:47
Wake Up/ Dr.Erand Llanaj: Hungaria i ofron falas disa produkte të shëndetshme për fëmijët në shkolla
28/10 10:46
Wake Up/ Pedagogu Juel Jarani: 10 % e fëmijëve djem në Shqipëri janë obezë dhe 6% e vajzave
28/10 10:18
Wake Up/ Bruna dhe Genta mësojnë arte marciale për vetëmbrojtje pas rasteve të dhunës ndaj grave
28/10 10:12
Wake Up/Pedagogu: Ushqyerja shëndetshëm s’bëhet me rregullore, por “me luftë” ndaj rrjeteve sociale
28/10 10:10
Wake Up/ Dr. Albana Daka: Themi ka vaskina metale, ushqimet kanë më shumë se vaksina
28/10 09:48