Wake Up/ Telefonata që zbuloi rrjetin e pedofilëve që abuzuan me 15-vjeçaren
02/06/2020 11:13

Historia e përdhunimit e një të miture 15 vjeçare nga një 65 vjeçar si dhe nga tre të rinj ditët e fundit ka tronditur mbarë opinionin publik. Viktima është bërë pre e abuzimit seksual nga roja i shkollës rreth dy muaj më parë, i cili e ka filmuar të gjithë ngjarjen. Më pas videon e ka shpërndarë tek tre të rinj të cilët nëpërmjet shantazhit i kanë kërkuar të miturës marrëdhënie seksuale. Mësohet se ata kanë abuzuar me 15 vjeçaren për disa ditë rresht derisa ngjarja është denoncuar. Në fakt në nisjen e hetimit të rastit dhe vënien përpara drejtësisë së fajtorëve, ndihmën e parë e ka dhënë Linja e Këshillimit për Fëmijë ALO116 111 pranë së cilës është raportuar dhe videoja që dëshmonte abuzimin me të miturën e cila më pas ja ka referuar rastin organeve të policisë. Po çfarë ndodhi nga ajo telefonatë deri në zbulimin dhe arrestimin e fajtorëve do të flasim në studio me Mirgit Vataj, drejtues i Alo 116 111

Wake Up/ “Karnavalet e Korçës”, nuk ndalen as me pandeminë. Këtë vit edhe samba braziliane
03/07 10:45
Wake Up/ Turistët e huaj zgjedhin Pukën, si parajsën e fshehur të aventurës
03/07 10:44
Wake Up/ Fushata “Pusho shqip”. A do të na mjaftojë turizmi patriotik?
03/07 10:44
Wake Up/ Eugena Tomini: Rasti i foshnjës me COVID. Babai i sapoardhur nga një vend Evropian
03/07 10:43
Wake Up/ Eugena Tomini ISHP: COVID po prek edhe moshat 30-40 vjeç
03/07 10:43
Vapë dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
03/07 08:06
Wake Up/ Shtypi i ditës, 03 Korrik 2020
03/07 08:04
Wake Up/ Olsi Bylyku: Gena më ftoi për bashkëpunim. Më tha: Do të dalësh në klip si askush tjetër…
02/07 11:53
Wake Up/ Olsi Bylyku: Të dashurës i iku truri nga modelja në klip. Ja çfarë më tha…
02/07 11:27
Wake Up/ Balerini Jurgen Bala, që po synon “Dancing with the Stars” në Amerikë
02/07 11:21
Wake Up/ Barometri i Ballkanit: Shqiptarët me besimin më të ulët në rajon tek prodhimet vendase
02/07 11:03
Wake Up/ Sondazhi: Shitblerja e votës, problemi më i rëndë që shohin qytetarët
02/07 11:03
Wake Up/ Majlinda Keta thirrje studentëve: Votoni të zgjidhni përfaqësuesit tuaj në Universitet
02/07 11:02
Wake Up/ Shtypi i ditës, 02 Korrik 2020
02/07 08:01
Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit
02/07 07:59
Wake Up/ Olimpia Smajlaj, ish Miss-i e diplomuar si biologe por karrierën e kërkon në muzikë
01/07 12:10
Wake Up/ Ervin Shijaku i Transportit: Ministrja s’ka hipur ndonjëherë në autobus se njeh situatën
01/07 11:23
Wake Up/ Meri Shehu: Si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama këtë 4 korrik
01/07 11:23
Wake Up/ Astrologe, Meri Shehu: Shenjat që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfëra
01/07 11:22
Wake Up/ Operatorët e Transportit Publik: Protokolli i pazbatueshëm. Kërkojmë tryezë me palët
01/07 11:04